Belgiškas auksinis stiprusis elis

Aromatas
Turtingas,sudėtingas aromatas su žymiais vaisiniais esteriais, saikingu aštrumu ir silpnu arba visai be alokoholio ir apynių kvapo. Esteriai gali priminti lengvesnius vaisius,tokius kaip kriaušės, apelsinai ar obuoliai. Dažnai užuodžiamas aštrokas, pipirniai fenoliai. Silpnas arkiek stipresnis, tačiau išsiskiriantis gėlinis apynių kvapas. Alkoholiai yra minkšti, aštroki, kvepiantys ir silpno ar vidutinio intensyvumo. Neturi būti "karštų" ar tirpiklį primenančių kvapų. Salyklo charakteris lengvas. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo geltonos iki auksinės spalvos. Skaidrus. Putojantis. Didelė, ilgai išliekanti balta puta, paliekanti charakteringą Belgišką juostą.
Skonis
Vaisių, prieskonių ir alkoholio junginys, kurį papildo švelnus salyklinis charakteris. Esteriai primena kriaušes, apelsinus ar obuolius. Nedaug pipirinių fenolių. Dažnai sutinkamas vidutinis aštrokas apynių skonis. Alkoholiai švelnūs, aštroki,dažnai kiek saldoki ir yra mažai ar vidutiniškai intensyvūs. Vidutiniškai ar stipriai kartus dėl apynių ir mielių sukurtų fenolių kartumo. Stipri karbonizacija užtikrina sausą finišą su kartoku poskoniu. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Labai karbonizuotas. Lengvo ar vidutinio kūno, lengvesnis negu tikimasi pagal pradinį klampumą(cukraus ir aukštos karbonizacijos dėka). Lygus, bet pastebima alkoholio šiluma. Karšto alkoholio ar tirpiklio pojūčio neturi būti. Visada putojantis. Niekada nesutraukiantis.
Sudedamosios dalys
Šviesus ir lengvo kūno dėl Pilsnerio salyklo ir baltojo cukraus naudojimo iki 20 proc. Taurieji apyniai arba Styrian goldings naudojami dažniausiai. Naudojamos belgiškos mielės - jos išskiria vaisinius esterius, aštrius fenolius ir aukštesniuosius alkoholius - dažnai fermentuojant aukštesnėse temperatūrose. Pakankamai minkštas vanduo.
Istorija
Sukurtas Moortgat bravore po WWII kaip atsakas į Pilsnerių populiarėjimą.

Pradinis tankis (OG)
1.070 - 1.095
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
7.9 - 11.1 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
6.2 - 8.8 %
Kartumas
25 - 35 IBU
Spalva
8 - 12 EBC

smūgis per momenėlį

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 9.9 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 11
0 0 1 0

Triptikas. Delyras I

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: elis
ABV: 8.4 %   ·   EBC: 29   ·   IBU: 26
0 0 1 0

Kovo šerkšn4s

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: rudenelis
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 4
0 0 1 0

La Fin du Monde

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Vi2kas
ABV: 8.4 %   ·   EBC: 13   ·   IBU: 8
0 0 1 0

"57"neDuvel

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: vidmantas
ABV: 8.1 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 15
5 0 1 328

Trapistininkų Wesvleteronininkų 12-asis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Aras
ABV: 8.1 %   ·   EBC: 21   ·   IBU: 10
5 0 0 336
Prisijungę aludariai