Šviesusis elis (Blonde Ale)

Aromatas
Lengvas ar vidutiniškai saldus salyklinis aromatas. Neprivalomas, bet leidžiamas nežymus ar vidutiniškas vaisinis aromatas. Gali turėti žemo ar vidutiniško lygio apynių aromatą ir gali atvaizduoti beveik visų apynių veisles. Be diacetilo.
Išvaizda
Šviesiai geltonos ar sodriai auksinės spalvos. Skaidrus arba tobulai skaidrus. Nuo mažos iki vidutiniško dydžio balta puta su geru išsilaikymu.
Skonis
Pagrinde juntamas minkštas salyklinis saldumas, bet pasirinktinai gali būti juntamas šioks toks lengvas salyklinio skonio charakteris (toks kaip duonos, skrebučio, biskvito, kviečių). Karamelės skonio dažniausiai nėra. Esterių skonis nuo vos juntamo iki vidutiniško, bet dažniausiai yra aptinkami daugumoje pavyzdžių. Apynių skonis svyruoja nuo lengvo iki vidutiniško, bet jis neturi būti agresyvus. Kartumas nuo vos juntamo iki vidutiniško, bet balansas paprastai yra pasviręs link salyklo. Pabaigoje nuo vidutiniškai sauso iki šiek tiek saldaus. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai mažo ar vidutiniško tirštumo. Vidutiniško ar aukšto karbonizacijos lygio. Sklandus, be šiaurkštaus kartumo ar atšiaurumo.
Sudedamosios dalys
Iš esmės vieno salylo, bet gali įeiti iki 25% kvietinio salyklo ir šiek tiek cukraus papildų. Gali būti naudojama bet kokia apynių veislė. Grynai Amerikietiškos, lengvai vaisinės Angliškos ar Kölsch mielės. Gali būti panaudotos ir lagerio mielės arba elio mielės žemoje temperatūroje. Kai kurios versijos gali turėti medaus, prieskonių ir/arba vaisių priedų, tačiau jei bet kuris iš šių ingridientų yra stipresni už pagrindinį skonį, jie turi būti specifikuoti vaisinio alaus ar alaus su prieskoniais kategorijoje. Ekstraktinės versijos turi naudoti tik šviesesnį salyklo ekstraktą ir vengti karamelizacijos.
Istorija
Šiuo metu gaminamas daugelyje (Amerikos) mikrodaryklų ar alaus barų. Egzistuoja regioninės varijacijos (daug Vakarų Pakrantės alaus barų pavyzdžiai yra kategoriški, tokie kaip šviesūs alūs), bet daugumoje teritorijų šis alus yra sukurtas kaip pradinio lygio amatų alus.

Pradinis tankis (OG)
1.038 - 1.054
Galutinis tankis (FG)
1.008 - 1.013
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
3.9 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.1 - 4.8 %
Kartumas
15 - 28 IBU
Spalva
6 - 12 EBC

T58_III

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Petrambijus
ABV: 5.7 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 1
0 0 1 0

Bystras

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Bitininkas
ABV: 6.2 %   ·   EBC: 6   ·   IBU: 2
0 0 1 0

T58_II

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Petrambijus
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 1
0 0 1 0

#30 Brizas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Mikas
ABV: 3.6 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 28
0 0 2 0

T58

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Petrambijus
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 1
0 0 1 0

Corona Extra 2

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Petrambijus
ABV: 7.1 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 1
0 0 1 0
Prisijungę aludariai