Grynas (nemaišytas) lambikas

Aromatas
Jaunuose pavyzdžiuose dažnai dominuoja neabejotinai rūgštus aromatas, bet su laiku šis aromatas gali mažėti, nes maišosi su aromatais, apibūdinamais kaip daržinis, žemėtas, ožiškas, šienuotas, arkliškas ir arklio gūnios. Švelnus ąžuolo ir/arba citrusinis aromatas laikomi teigiamais. Srutų, dūmų, cigarų ar sūrio aromatai nėra pageidaujami. Senos versijos yra dažniausiai vaisinės su obuolių ar net medaus aromatais. Nėra apynių aromato. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo šviesiai geltonos iki sodriai auksinės spalvos. Brandinimas daro alų tamsesniu. Skaidrumas nuo gero iki migloto. Jaunesnės versijos yra dažnai ūkanotos, o senesnės versijos iš esmės skaidrios. Putos patvarumas pagrinde yra blogas. Putos spalva yra balta.
Skonis
Jauni pavyzdžiai yra dažnai juntamai rūgštūs, bet brandinimas gali subalansuoti šį charakterį su salyklo ir kviečių charakteriais. Vaisiniai skoniai yra dažnesni jaunesniuose lambikuose ir labiau kompleksiški senesniuose pavyzdžiuose, kur jie primena obuolius ar kitus šviesius vaisius, rabarbaraus ar medų. Retkarčiais yra pastebimas šioks toks ąžuolo ar citrusinis (dažnai greifrutų) skoniai. Žarninis, dūminis ar cigarečių tipo skonis yra nepageidaujamas. Apynių kartumas yra mažas arba nejaučiamas. Nėra apynių skonio. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Mažo ar vidutiniškai mažo tirštumo. Nepaisant mažo tankumo pabaigoje, daug skonių neleidžia alaus skoniui būti lyg vanduo. Kaip taisyklė, lambikas sausėja su amžiumi, kuris verčia sausumą motyvuotu brandinimo indikatoriumi. Turi vidutinišką ar didelį aštrų, sutraukiantį pobūdį be aštraus dygumo. Beveik arba visiškai neprisotintas anglies dvideginio.
Sudedamosios dalys
Yra naudojami nedaiginti kviečiai (30-40%), Pilsnerio salyklas ir sendinti apyniai (3 metų). Sendinti apyniai yra labiau naudojami kaip koncervantas, bet ne kartumui ir daro tikrąjį kartumo lygį sunkiai įvertinamu. Tradiciškai šis alus yra spontaniškos fermentacijos su netūraliai pasitaikančiomis mielėmis ir bakterijomis daugiausia ąžuolinėse statinėse. Namudininkų ir amatininkų versijos tipiškai daromos su grynomis mielių kultūromis, apimančiomis „Saccharomyces“, „Brettanomyces“, „Pediococcus“ ir „Lactobacillus“, bandant atkurti dominuojančios Briuselio ir Senos upės slėnio apylinkių mikrobiotos poveikį. Kartais yra naudojamos kultūros, paimtos iš butelių, bet nėra žinomo paprasto būdo, kad taip organizmai būtų vis dar gyvybingi.
Istorija
Savaiminės fermentacijos alus iš regiono aplink Briuselį (Senna slėnis), kilęs iš kelių amžių senumo kaimo sodybų alaus darymo tradicijų. Šių daryklų skaičius nuolat mažėja.

Pradinis tankis (OG)
1.040 - 1.054
Galutinis tankis (FG)
1.000 - 1.010
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.2 - 7.1 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.2 - 5.6 %
Kartumas
2 - 10 IBU
Spalva
6 - 14 EBC

Lambikas R1

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Omertà

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 10.2 %   ·   EBC: 51   ·   IBU: 2
3 0 1 0

Zlato

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Lambė

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zylė
ABV: 6.3 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 29
6 0 1 0

Lambiks

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: IgnasV
ABV: 6.2 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 6
7 0 0 0

Ruin

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: bmaggot
ABV: 7.0 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 13
0 0 1 6
Prisijungę aludariai