Saldusis stautas

Aromatas
Lengvas skrudintų grūdų aromatas, kartais su kavos ar šokolado užuominomis. Dažnai juntamas grietinėlės tipo saldumas. Vaisių skonio pojūtis gali būti nuo vos vos juntamo iki vidutiniškai aukšto. Diacetilo skonis mažas arba visai nejuntamas. Apynių aromatas taip pat mažas arba nejuntamas.
Išvaizda
Nuo tamsiai rudos iki juodos spalvos. Gali būti matinis (jei ne, tada turi būti skaidrus). Putos spalva nuo kreminės rudos iki rudos.
Skonis
Kaip ir sausame staute, dominuoja tamsiai skrudinti grūdai ir salyklai, kas suteikia kavos ar šokolado skonį. Alynių kartumas yra vidutiniškas (žemesnis negu sauso stauto). Vidutiniškas ar intencyvus saldumas (dažnai iš papildomai naudojamos laktozės) suteikia pabrėžtinumą skrudintam salyklui bei apynių kartumui ir trunka iki pabaigos. Vaisių esterių pojūtis nuo žemo iki vidutiniško. Diacetilo skonis žemas arba visai nejuntamas. Balansas tarp tamsių grūdų/salyklų ir saldumo gali varijuoti nuo pakankamai saldaus iki vidutiniškai sauso ir kartais skrudinto.
Burnos pojūtis
Nuo vidutiniškai sodraus iki pilnai sidraus ar kreminio skonio. Nuo žemos iki vidutiniškos karbonizacijos. Didelis liekamasis saldumas iš neišsifermentavusių cukrų sustiprina bendrą skonį.
Sudedamosios dalys
Daugumoje saldžių stautų saldumas atsiranda dėl mažesnio kartumo negu sauso stauto ir didelio procento neišsifermentavusių dekstrinų. Laktozė, nesifermentuojantis cukrus, yra papildomai pridedamas suteikti papildomo liekamojo saldumo. Šviesaus salyklo pagrindas bei papildomai naudojami skrudinti miežiai, juodas salyklas, šokoladinis salyklas, „crystal“ salyklas ir priedai, tokie kaip kukurūzai ar sirupas. Vanduo – dažniausiai aukštos karbonizacijos.
Istorija
Angliško stiliaus stautas. Istoriškai žinomas kaip „Pieno“ ar „Grietinėlės“ stautas, teisiškai šis pavadinimas Anglijoje nebenaudojamas (bet yra priimtinas kitur). „Pieno“ pavadinimas yra kilęs iš laktozės arba pieno cukraus, kurie yra naudojami kaip saldikliai.

Pradinis tankis (OG)
1.042 - 1.056
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.023
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.2 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.3 - 4.8 %
Kartumas
25 - 40 IBU
Spalva
59 - 79 EBC

Pavasarinis stout'as

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 4.9 %   ·   EBC: 82   ·   IBU: 10
0 0 1 0

Zieminis stout'as

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 80   ·   IBU: 11
0 0 1 0

Black Beer Matters

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: nenoriu
ABV: 4.6 %   ·   EBC: 72   ·   IBU: 22
0 1 0 0

Viskio stautas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Paklydęs
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 103   ·   IBU: 22
8 0 1 0

Kalėdų Rytas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Domukas
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 66   ·   IBU: 12
0 0 1 0

My Sweet Darkness V3

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Burn
ABV: 6.6 %   ·   EBC: 110   ·   IBU: 5
0 0 0 0
Prisijungę aludariai