Weizen/Weissbier

Aromatas
Nuo vidutiniško iki stipraus fenolio aromato (paprastai gvazdikėlių) ir vaisinių esterių (paprastai bananų). Fenolių ir esterių balansas bei intensyvumas gali varijuoti, bet geriausios rūšys yra gerai subalansuotos. Tauriųjų apynių charakteris kinta nuo vos juntami iki visai nejuntamo. Turi jaustis lengvas ar vidutiniškas kviečių aromatas ir nesijausti kitų salyklų aromato. Nejuntamas diacetilas ar dimetilas. Neprivalomi, tačiau priimtini švelnūs citrusinių vaisių, vanilės ar kramtomosios gumos aromatai. Nei vienas iš šitų neprivalpmų aromatų negali būti dominuojančiais, bet dažnai lydi bendrą alaus balansą.
Išvaizda
Nuo blankios iki tamsiai auksinės spalvos. Yra būdinga labai stora, puri ir ilgai išsilaikanti balta puta. Aukšta proteino koncentracija sumažina nefiltruoto alaus skaidrumą, tačiau drumstumo lygis gali varijuoti. Šis alus taip pat yra drumstas nuo likusių mielių nuosėdų (kurios turi būti sujudintos prieš geriant alų). Fitruota krištolinė alaus versija neturi mielių ir yra visiškai skaidri.
Skonis
Bananų ir gvazdikėlių skonis nuo vos juntamo iki stipraus. Fenolių ir esterių balansas bei intensyvumas gali kisti, tačiau geriausios šio alaus versijos yra pagrįstai subalansuotos ir aiškios. Neprivaloma, tačiau bananų skonį, saldumą ir apvalumą gali švelniai pabrėžti vanilės ir krantomosios gumos užuominos, tačiau jos negali dominuoti. Švelnus, šiek tiek rupus ar grūdėtas kviečių skonis papildo alaus skonį savo šviesaus salyklo saldumu. Apynių skonis yra vos juntamas arba nejuntamas visai. Dėka mielių ir aukšto karbonizacijos lygio yra juntamas citrusinių vaisių pobūdis. Gerai nugludintas, kvapnus skonis ir pakankamai sausas pabaigoje. Nejuntamas diacetilas ar dimetilas.
Burnos pojūtis
Tirštumas nuo vidutiniškai lengvo iki vidutiniško, niekada nebus tirštas. Likusios mielės gali padidinti tirštumo pojūtį. Kviečių tekstūra suteikia pūkinį ir kreminį pojūtį, kuris dėka aukštos karbonizacijos gali pereiti į švelnų. Visada putojantis.
Sudedamosios dalys
Pagal Vokietijos įstatymus, mažiausiai 50% salyklo turi sudaryti kviečių, tačiau kai kurios versijos gali naudoti iki 70%; likusi dalis yra Pilsnerio salyklas. Tradicinė nuvirinama misa suteikia atitinkamą tirštumą be nuobodaus saldumo. Weizen elio mielės suteikia tipinį aštrų ir vaisinį charakterį, tačiau ypatinga fermentacijos temperatūra gali paveikti balansą ir skonį. Kilnieji apyniai yra naudojami tik kartumui išgauti.
Istorija
Tradicinis kvietinis alus, kilęs iš Pietų Vokietijos, kuris yra laikomas vasaros alumi, tačiau gaminamas ištisus metus.

Pradinis tankis (OG)
1.044 - 1.052
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.014
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.5 - 5.5 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.5 - 4.4 %
Kartumas
8 - 15 IBU
Spalva
4 - 16 EBC

Weizen #3 Hallertauer

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Vaina
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 18   ·   IBU: 7
0 0 1 0

Vokiskas kvietinis su amerikoniskais apyniais

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 3.8 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 8
0 0 1 0

Kvietinis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 4.1 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 7
0 0 1 0

Apizvanas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Burn
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 12   ·   IBU: 9
0 0 0 0

Lapkvietinis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: budmarius
ABV: 7.0 %   ·   EBC: 29   ·   IBU: 6
0 0 0 0

Slavyani Kvietinis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: budmarius
ABV: 7.0 %   ·   EBC: 17   ·   IBU: 8
0 0 0 0
Prisijungę aludariai