Kitoks rūkytas alus

Aromatas
Aromatas turėtų būti subalansuotas, toks kokio tikimasi iš bazinio alaus su dūmų priedu priklausančiu nuo naudojamų rūkytų salyklų. Balansas tarp rūkyto ir bazinio alaus gali būti įvairus. Dūmų aromatas gali būti nuo mažo iki intensyvaus, tačiau balansas tarp bazinio alaus ir dūmų kvapo yra sėkmingo alaus požymis. Dūmų savybės gali būti įvairios, priklausomai rūkymui naudojamos medžiagos. Aštrūs, fenolių, šiurkštūs, gumos arba degėsių kvapai yra nepageidaujami.
Išvaizda
Įvairi. Išvaizda turėtų atspindėti pagrindinį alaus stilių, nors alaus spalva yra dažnai šiek tiek tamsesnė nei bazinio stiliaus.
Skonis
Turi būti užtikrintas balansas tarp dūmingumo ir baziniam alaus stiliui būdingo skonio. Dūmų charakteris gali skirtis nuo lengvo iki stipraus. Rūkyti skoniai gali būti įvairūs: nuo medžio iki kumpio priklausomai nuo rūkytų salyklų tipo. Durpėmis rūkytas salyklas gali pridėti žemiškumo. Santykis tarp bazinio alaus savybių ir dūmų charakterio gali skirtis, nors gautas rezultatas turėtų būti subalansuotas ir malonus. Rūkymas gali finišui suteikti šiek tiek sausumo. Griežti, kartūs, sudeginto, apdegusio, gumos, sieringi arba fenoliniai dūmų skoniai paprastai yra nepageidaujami.
Burnos pojūtis
Priklauso nuo bazinio alaus stiliaus. Reikšmingas sutraukiantis, fenolių grubumas yra nepageidaujamas.
Sudedamosios dalys
Įvairios medžiagos naudojamos salyklui rūkyti, siekiant gauti unikalų skonį ir aromatą: bukas, durpės ar kiti lapuočiai (ąžuolas, klevas, alksnis, obelis, vyšnia, kiti vaismedžiai). Įvairūs dūmai gali priminti vieną iš rūkytų gaminių (pvz., šonkaulius, šoninę ar dešreles, ar alksniu rūkytą lašišą). Spygliuočių mediena neturėtų būti naudojama, nes ji duoda vaistų, nemalonaus spyglių skonio salyklui. Pernelyg didelis durpėmis rūkyto salyklo naudojimas nepageidautinas dėl jo aštrumo, žemės, purvo ir fenolių skonio. Likusios sudedamosios dalys gali skirtis priklausomai nuo bazinio stiliaus.
Istorija
Rūkytų salyklų naudojimas tradicinių stilių aluje pasireiškė visai nesenai ir ypač būdingas derinant su tokais stiliais kaip porteris ar stiprusis škotiškas elis. Vokietijos aludariai tradiciškai naudoja rūkytus salyklus Bock, Doppelbock, Weizen, Dunkel, Schwarzbier, Helles, Pilsner ir kituose spec. stiliuose.

Pradinis tankis (OG)
1.007 - 1.090
Galutinis tankis (FG)
1.000 - 1.030
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
0.9 - 11.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
0.7 - 9.4 %
Kartumas
0 - 120 IBU
Spalva
2 - 79 EBC

Dūmo-II

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.5 %   ·   EBC: 23   ·   IBU: 4
0 0 0 0

Dūmo

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.5 %   ·   EBC: 22   ·   IBU: 6
5 0 1 0

Grodziskie

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zalvarinis
ABV: 3.6 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 19
0 0 0 0

Dūmelis dykumoje

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: marsimus
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 53   ·   IBU: 9
0 0 1 0

Parūkytas ruginis R2

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.5 %   ·   EBC: 21   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Grodziskie/Gratzer 1.0

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AntaKalnietis
ABV: 4.5 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 13
1 0 0 0
Prisijungę aludariai