Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/5/543363f18e5202f5d5160c60b95c508a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/5/543363f18e5202f5d5160c60b95c508a.metadata failed
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/5/543363f18e5202f5d5160c60b95c508a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/5/543363f18e5202f5d5160c60b95c508a.xhtml failed

Alaus virimo įranga: Puodas

Geras alaus virimo rezultatas priklauso nuo daugelio priežasčių, tame tarpe ir nuo naudojamos įrangos. Vienas svarbiausių įrangos komponentų – virimo puodas. Nors tai yra bene brangiausias Jums reikalingas įrangos komponentas, pasirinktas virimo puodas gali stipriai įtakoti alaus kokybę, tad renkantis puodą būtina atkreipti dėmesį į kelis dalykus.

Nenaudokite alaus virimui skirto puodo kitoms reikmėms

Labai svarbu, kad puodas skirtas alaus gamybai nebūtų naudojamas kitoms reikmėms. Alaus skonis gali nepataisomai sugesti jei jame prieš tai buvo gaminami kiti maisto produktai ar laikomos medžiagos nesusijusios su alaus gamyba. Net jei puodas atrodo visiškai švarus ir neturi pašalinio kvapo, puodo sienelėse esantys, plika akimi nematomi, medžiagų likučiai gali įtakoti šalutinius skonius aluje. Tikriausiai nei vienas aludaris nenorėtų savo aluje jausti makaronų, barščių ar žuvies skonio. Tad pasirūpinkite, kad Jūsų, alui skirtas, puodas nebūtų naudojamas kitiem tikslams.

Kuo didesnis, tuo geresnis

Visada pravartu rinktis puodą gerokai didesnį nei Jūsų planuojamos alaus partijos. Sakykime jei planuojate alų gaminti po 25 litrus, verta rinktis 30-40 litrų talpos puodą. Didesnis puodas ne tik padės išvengti galimo alaus išbėgimo per kraštus, bet ir suteiks Jums galimybę iškarto virti visą alų ko pasekoje alaus nereikės skiesti papildomu vandeniu ir galėsite efektyviau kontroliuoti norimą skysčio tankį. Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad misos virimo metu dalis vandens išgaruoja, kaip ir dalis skysčio, su įvairiomis gamybos proceso metu susidariusiomis nuosėdomis, paliekama puodo dugne. Be to, laikui bėgant dažnai keičiasi ir paties aludario poreikiai – atsiranda noras virti vis daugiau alaus ir turima įranga pradeda nebetenkinti esamų poreikių. Net jei dabar planuojate virti nedidelius kiekius alaus, galite būti tikri, kad po kurio laiko Jūsų planai padvigubės. Taigi, didesnis puodas palengvina tiek patį virimo procesą, tiek padeda išvengti įvairių netikėtumų.

Rinkitės nerūdijančio plieno puodą

Nors alaus gamyboje galima naudoti tiek aliumininį, tiek emaliuotą puodą, rekomenduojame rinktis puodą pagamintą iš nerūdijančio plieno. Nepaisant to, kad aliumininis puodas yra ženkliai pigesnis nei plieninis, jis turi keletą esminių trūkumų. Visų pirma, aliuminis yra minkštas metalas, tad toks puodas nėra atsparus įbrėžimams, kuriuose vėliau gali pradėti kauptis įvairios medžiagos nepageidaujamos alaus gamyboje. Kita priežastis - aliuminis lengvai oksiduojasi, tad negalėsite naudoti ėsdinančių bei aktyviojo deguonies pagrindu pagamintų cheminių valiklių. Nors nerūdijančio plieno puodai neturi šių trūkumų, jie kaip taisyklė yra bene du kartus brangesni, tad puodą rinkitės pagal savo galimybes, bet kuriuo atveju – neprašausite ir su ekonominiu, aliumininiu variantu.

Prisijungę aludariai