Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/3/36a1e224304455594adc7c33a81c5a8a.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/3/36a1e224304455594adc7c33a81c5a8a.metadata failed
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/7/71d20278c2de2aa65092b1f821e73f6f.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/7/71d20278c2de2aa65092b1f821e73f6f.xhtml failed

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

straipsniai:salinimo_moksliniai_pagrindai_ii_dalis_krakmolo_skaidymas [2016-02-02 09:47]
Gytis
straipsniai:salinimo_moksliniai_pagrindai_ii_dalis_krakmolo_skaidymas [2016-02-02 09:48] (esamas)
Gytis
Linija 54: Linija 54:
 Sacharazė arba invertazė taip pat yra veikli salinimo metu. Šis fermentas suskaido cukrozę į fruktozę ir gliuokzę. Bet kadangi cukrozės kiekis salykle ir mentale nėra didelis, fermentas nėra svarbus salinimui. Sacharazė arba invertazė taip pat yra veikli salinimo metu. Šis fermentas suskaido cukrozę į fruktozę ir gliuokzę. Bet kadangi cukrozės kiekis salykle ir mentale nėra didelis, fermentas nėra svarbus salinimui.
  
-Salinimo sąlygų poveikis+===== Salinimo sąlygų poveikis ===== 
 Salinimo sąlygos, tokios kaip salinimo temperatūra, laikas/ vandens/salyklo santykis, pH ir kiti veiksniai įtakoja fermentų ir substrato sąveiką, tuo pačiu nulemdami misos kokybę. Kontroliuodamas salinimo sąlygas ir veiksnius aludaris gali įtakoti galutinį alaus charakterį. Salinimo sąlygos taip pat nulemia ir žaliavų naudojimo efektyvumą. Dėl šių priežasčių aludaris turi gerai suprasti kaip salinimas įtakoja misą, o vėliau ir alų. Salinimo sąlygos, tokios kaip salinimo temperatūra, laikas/ vandens/salyklo santykis, pH ir kiti veiksniai įtakoja fermentų ir substrato sąveiką, tuo pačiu nulemdami misos kokybę. Kontroliuodamas salinimo sąlygas ir veiksnius aludaris gali įtakoti galutinį alaus charakterį. Salinimo sąlygos taip pat nulemia ir žaliavų naudojimo efektyvumą. Dėl šių priežasčių aludaris turi gerai suprasti kaip salinimas įtakoja misą, o vėliau ir alų.
  
 Tolimesniuose skyriuose aptariami konkretūs salinimo parametrai ir jų įtaka Tolimesniuose skyriuose aptariami konkretūs salinimo parametrai ir jų įtaka
  
-Temperatūra ir laikas+===== Temperatūra ir laikas ===== 
  
 Lentelė 2 – Krakmolo skaidymo fermentų temperatūros ir pH optimumai. Lentelė 2 – Krakmolo skaidymo fermentų temperatūros ir pH optimumai.
Linija 86: Linija 88:
 | Didžiausias β-amilazės efektyvumas | 60 | | Didžiausias β-amilazės efektyvumas | 60 |
  
-pH ir alaus vanduo+===== pH ir alaus vanduo ===== 
 Eksperimentais nustatyta, kad neoptimalus pH sąlygoja mažesni efektyvumą ir mažesnį misos fermentuojamumą. Eksperimentais nustatyta, kad neoptimalus pH sąlygoja mažesni efektyvumą ir mažesnį misos fermentuojamumą.
  
Linija 101: Linija 104:
 | didžiausias fitazės aktyvumas | 5.2 | 5.5 | | didžiausias fitazės aktyvumas | 5.2 | 5.5 |
  
-Vandens ir salyklo santykis+===== Vandens ir salyklo santykis ===== 
 Mentalo koncentracija gali žymiai įtakoti salinimo procesą. Labai tirštus mentalus (<2 ltr/1 kg) sunku maišyti, krakmolo skaidymas sulėtėja bei ekstrakto ištraukimas mažėja. Mentalo koncentracija gali žymiai įtakoti salinimo procesą. Labai tirštus mentalus (<2 ltr/1 kg) sunku maišyti, krakmolo skaidymas sulėtėja bei ekstrakto ištraukimas mažėja.
  
Linija 112: Linija 116:
 Fermentai amilazės yra stabilesni tirštesniame mentale. Tai ypač svarbu karščiui jautresnių β-amilazių atveju, todėl tirštesnis mentalas duoda daugiau fermentuojamą misą salinant aukštesnėje temperatūroje. Bet nors tirštesnis mentalas geriau apsaugo fermentus, jis tuo pačiu sumažina fermentų aktyvumą dėl vandens trūkumo ir didesnės cukrų koncentracijos. Krakmolo želatinizacija esant tirštam mentalui vyksta aukštesnėje temperatūroje. Dėl šių priežasčių skystesnis mentalas sukuria labiau fementuojamą misą, jeigu salinimas vyksta normalioje temperatūroje. Fermentai amilazės yra stabilesni tirštesniame mentale. Tai ypač svarbu karščiui jautresnių β-amilazių atveju, todėl tirštesnis mentalas duoda daugiau fermentuojamą misą salinant aukštesnėje temperatūroje. Bet nors tirštesnis mentalas geriau apsaugo fermentus, jis tuo pačiu sumažina fermentų aktyvumą dėl vandens trūkumo ir didesnės cukrų koncentracijos. Krakmolo želatinizacija esant tirštam mentalui vyksta aukštesnėje temperatūroje. Dėl šių priežasčių skystesnis mentalas sukuria labiau fementuojamą misą, jeigu salinimas vyksta normalioje temperatūroje.
  
-Salyklo paruošimas+===== Salyklo paruošimas ===== 
 + 
 Salyklo paruošimas žymiai įtakoja salinimo efektyvumą. Ypač svarbus yra malimo rupumas. Rekomenduojama sumalti salyklą taip smulkiai, kaip tik leidžia jūsų misos tekinimo sistema. Eksperimentai patvirtina malimo rupumo svarbą efektyvumui, nors įtaka fermentuojamumui nėra vienareikšmiškai nustatyta. Salyklo paruošimas žymiai įtakoja salinimo efektyvumą. Ypač svarbus yra malimo rupumas. Rekomenduojama sumalti salyklą taip smulkiai, kaip tik leidžia jūsų misos tekinimo sistema. Eksperimentai patvirtina malimo rupumo svarbą efektyvumui, nors įtaka fermentuojamumui nėra vienareikšmiškai nustatyta.
  
Prisijungę aludariai