Bière de Garde

Aromatas
Pastebimas salyklinis saldumas, dažnai su kompleksiniu, lengvai ar vidutiniškai kepintu charakteriu. Šiokia tokia karamelizacija yra priimtina. Mažai ar vidutiniškai esterių. Nedidelis ar vidutiniškas apynių aromatas (gali būti šiek tiek pikantiškas ar vaistažolinis). Komercinės versijos dažnai turi priplėkusį, miškinį rūsio tipo charakterį, kuris sunkiai pasiekiamas namudinėje aludarystėje. Šviesesnės versijos vis dar salyklinės, bet stokoja sodraus bei gilaus aromato ir gali turėti daugiau apynių. Be diacetilo.
Išvaizda
Egzistuoja trys pagrindinės varijacijos (šviesi, gintarinė ir ruda), taigi spalva gali svyruoti nuo šviesiai auksinės ar rausvai bronzinės iki kaštono rudumo. Skaidrumas nuo gero iki prasto, tačiau migla nėra netikėta šioje dažnai nefiltruoto alaus rūšyje. Gerai suformuota puta, iš esmės balta ar balkšva (priklausomai nuo alaus spalvos), palaikoma didelės karbonizacijos.
Skonis
Vidutiniškas ar intensybus salyklo skonis dažnai su kepintu, irisiniu ar karameliniu saldumu. Salyklo skonis ir kompleksiškumas yra linkęs padidinti alaus tamsumą. Nedideli ar vidutiniški esteriai ir alkoholio skonis. Vidutiniškai mažas apynių kartumas suteikia šiokią tokia atsvarą, bet balansas yra visada link salyklo. Salyklo skonis tęsiasi iki pabaigos, bet pabaiga yra vidutiniškai sausa ar visai sausa, niekada nuobodi. Alkoholis gali suteikti papildomo sausumo pabaigoje. Apynių skonis mažas ar nejaučiamas, tačiau šviesesnės versijos gali turėti šiek tiek aukštesnį vaistažolinį ar prieskoninį apynių skonį (kuris taip pat gali kilti iš mielių). Sklandus, gerai subrandintas (lageriuotas) charakteris. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Vidutiniško ar mažo tirštumo, dažnai su sklandžių, šilkiniu charakteriu. Vidutiniškos ar didelės karbonizacijos. Vidutiniškas alkoholio pojūtis, bet labai sklandus ir niekada karštas.
Sudedamosios dalys
Rūsio pobūdis komerciniuose pavyzdžiuose yra mažai tikėtinas namudinių aludarių versijose, kadangi jis atsiranda iš vietinių mielių ir pelėsių. Komercinės versijos dažnai turi „kamščio“, sausą, kandų charakterį, kuris dažnai neteisingai identifikuojamas kaip „rūsio tipo“. Namudininkai čia dažniausiai yra švaresni. Pagrindiniai salyklai varijuoja pagal alaus spalvą, bet dažniausiai apima šviesų, Vienos ir Miuncheno tipus. Katiliuko karamelizacija linkusi būti labiau populiari nei kristaliniai salyklai, kai naudojami. Tamsesnės versijos turi turtingesnį salyklo kompleksiškumą ir saldumą iš kristalinio tipo salyklų. Cukrus gali būti naudojamas skonio tikslais ir gelbėti sausoje pabaigoje. Fermentuojama lagerio ar elio mielėmis žemoje temperatūroje, bei brandinama ilgai ir vėsiai (4-6 savaites komerciniais atvejais). Minkštas vanduo. Gėlių, vaistažolių ar prieskonių tipo kontinentiniai apyniai.
Istorija
Pažodžui pavadinimas reiškia „alus, kuris buvo laikomas ar lageriuojamas“. Tradicinis amatininkų sodybos elis iš Žiaurinės Prancūzijos, išvirtas anksti pavasarį ir išlaikomas šaltuose rūsiuose iki vartojomo šiltesniu oru. Dabar jis verdamas ištisus metus. Giminingas Belgiškam Saison stiliui; pagrindinis skirtumas yra tai, kad Bière de Garde yra apvalesnis, turtingesnis, saldesnis, sukoncentruotas į salyklą, dažnai turi „rūsio“ charakterį ir stokoja prieskonių pobūdžio bei aitrumo, kurie būdingi Saison alui.

Pradinis tankis (OG)
1.060 - 1.080
Galutinis tankis (FG)
1.012 - 1.018
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
6.3 - 8.9 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
5.0 - 7.1 %
Kartumas
20 - 30 IBU
Spalva
12 - 37 EBC
Prisijungę aludariai