Avižinis stautas

Aromatas
Lengvas skrudintų grūdų aromatas, dažnai su kavos tipo charakteriu. Lengvas saldumas gali išreikšti kavos ir grietinėlės įspūdį. Vaisių pojūtis turėtų būti nuo žemo iki vidutiniško lygio. Diacetilo lygis nuo vidutiniškai žemo iki nejuntamo. Apynių aromatas vos juntamas arba nejuntamas visai (dažniausiai naudojamos JK veislės). Lengvas avižų aromatas yra neprivalomas.
Išvaizda
Nuo vidutiniškai rudos iki juodos spalvos. Stora, kreminė, patvari, nuo šviesiai rudos iki rudos spalvos puta. Gali būti matinis (jei ne, turėtų būti skaidrus).
Skonis
Nuo vidutiniškai saldaus iki vidutiniškai sauso skonio, su avižų ir tamsiai skrudintų grūdų sudėtim. Avižos gali pridėti riešutinio, grūdinio ar žemėto skonio. Tamsūs grūdai gali derėti su salyklo saldumu tam, kad suteikti pieniško šokolado ar kavos su grietinėle įspūdį. Vidutiniškas apynių kartumas su pusiausvyra link salyklo. Diacetilo lygis nuo vidutiniško iki jokio. Apynių skonis nuo vidutiniškai mažo iki nejuntamo.
Burnos pojūtis
Nuo vidutiniškai tiršto iki iki visiškai tiršto, šilkinis, kartais dėl avižų beveik riebiai šilkinis. Kreminis. Karbonizacijos lygis nuo vidutiniško iki vidutiniškai aukšto.
Sudedamosios dalys
Šviesūs, karameliniai ir tamsiai skrudinti salyklai bei grūdai. Avižiniai dribsniai (5-10%) naudojami pilnumo (tirštumo) padidinimui ir skonio paįvairinimui. Apyniai pagrinde dėl kartumo. Elio mielės. Vanduo turėtų turėti šiek tiek karbonatinio kietumo.
Istorija
Angliškas sezoninis saldaus stauto varijantas, kuris paprastai yra mažiau saldus nei originalas ir remiasi avižiniu tirštumu bei sudėtim, o ne laktozės pilnumi ir saldumu.

Pradinis tankis (OG)
1.048 - 1.065
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.018
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 7.2 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 5.7 %
Kartumas
25 - 40 IBU
Spalva
43 - 79 EBC

Stout 2020

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: mkil
ABV: 4.8 %   ·   EBC: 86   ·   IBU: 20
0 0 0 0

Avižinis šokoladas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AJ
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 92   ·   IBU: 15
0 0 1 0

Kaledinis chocolate/coffee stout

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Nedzas
ABV: 6.1 %   ·   EBC: 75   ·   IBU: 6
0 0 1 0

Kaledinis chocolate/coffee stout

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: antanoidas
ABV: 6.1 %   ·   EBC: 75   ·   IBU: 6
0 0 0 0

Pavirtų avižų stautas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 4.9 %   ·   EBC: 62   ·   IBU: 11
0 0 1 0

Oatmeal stout

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AJ
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 94   ·   IBU: 16
4 0 1 0
Prisijungę aludariai