Belgiškas Tripel

Aromatas
Kompleksinis, nuo vidutiniško iki intensyvaus aitrumo, viduriniško vaisių esterių bei nedidelio alkohokio ir apynių aromatai. Turtingai pikantiški, pipiriniai, kartais gvazdikėlių tipo fenoliai. Esteriai dažniausiai primena citrusinius vaisius, tokius kaip apelsinus, bet kartais gali turėti lengvą bananų charakterį. Dažniausiai aptinkamas savitai pikantiškas, gelių tipo, kartais kvepalų tipo apynių charakteris. Alkoholis yra švelnus, pikantiškas ir neintensyvus. Nėra karšto alkoholio ar tirpiklio tipo aromato. Salyklo charakteris yra lengvas. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo sodriai geltonos iki sodriai auksinės spalvos. Gero skaidrumo. Putojantis. Ilgai trunkanti, kreminė, uolėta, balta puta, charakterizuojanti „Belgiškus nėrinius“ blunkančius ant stiklo.
Skonis
Prieskonių, vaisių ir alkoholio skonių sąjunga, paremta švelnaus salyklo charakteriu. Nuo vos juntamų iki vidutiniškų fenolių charakteris yra pipirinis. Esteriai primena citrusinius vaisius, tokius kaip apelsinai ar kartais citrinos. Dažniausiai aptinkamas mažai ar vidutiniškai pikantiškas apynių charakteris. Alkoholis yra lengvas, pikantiškas, dažnai saldokas ir neintensyvus. Dėka apynių kartumo ir mielių gaminamų fenolių, kartumas dažniausiai svyruoja nuo vidutiniško arba didelio. Esminė karbonizacija ir kartumas lemia sausumą pabaigoje su vidutiniškai kartesniu prieskoniu. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Tirštumas svyruoja nuo vidutiniškai lengvo iki vidutiniško, tačiau lengvesnis negu didelis klampumas gelėtų pasiulyti (dėka cukraus ir aukštos karbonizacijos). Didelis alkoholio kiekis papildo maloniu kreminiu pojūčiu, bet be akivaizdžios šilumos. Nėra karšto alkoholio charakterio. Visada putojantis, Niekada sutraukiantis.
Sudedamosios dalys
Šviesi spalva ir gana lengvas šio stipraus alaus kūnas yra išgaunamas naudojant Pilsnerio salyklą ir iki 20% baltojo cukraus. Paprastai naudojami taurieji apyniai ar Styrian Goldings. Yra naudojamos Belgiškų mielių veislės, tokios, kurios gamina vaisinius esterius, aštrius fenolius ir aukštesnę alkoholio koncentraciją – dažnai lydimas aukštesnės fermentacijos temperatūros. Prieskonių naudojimas nėra įprastas, bet jei naudojama, turi nesijausti. Pakankamai minkštas vanduo.
Istorija
Išpopuliarintas Trappist vienuolyno Westmalyje (Westmalle).

Pradinis tankis (OG)
1.075 - 1.085
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
8.5 - 9.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
6.8 - 7.8 %
Kartumas
25 - 38 IBU
Spalva
8 - 12 EBC

Moliūginė lengvuma

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zhiniukas
ABV: 11.0 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 28
0 0 1 0

sudie razumėli

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: elis
ABV: 9.3 %   ·   EBC: 10   ·   IBU: 17
0 1 1 0

Tripel 2018_12

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: mindusas
ABV: 9.4 %   ·   EBC: 13   ·   IBU: 12
0 2 1 0

Cia tau ne triperis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 9.9 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 8
0 0 1 0

Puse Belgo

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 6.9 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 11
2 0 1 0

Būsi ramesnis nei Belgas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 8.9 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 9
2 1 0 0
Prisijungę aludariai