Belgiškas Dubbel

Aromatas
Kompleksiškas, turtingas salyklinis saldumas; salyklas gali turėti šokolado, karamelės ir/arba skrebučio užuominų (bet niekada skrudintų ar sudegusių aromatų). Vidutiniški vaisiniai esteriai (dažniausiai apimantys razinas ir slyvas, kartais džiovintas vyšnias). Esteriai kartais apima bananų ar uobolių aromatą. Aštrūs fenoliai ir stiprensis alkoholio pojūtis yra dažni (gali apimti švelnų gvazdikėlių ir aštrų pipirų, rožės tipo ir/arba kvepalų užuominas). Aštrios savybės gali svyruoti nuo vidutiniško iki labai žemo lygio. Alkoholis, jei jaučiamas, yra švelnus ir niekada karštas ar atšiaurus. Labai nedidelis kiekis pavyzdžių gali turėti nedidelį tauriųjų apynių aromatą, bet apyniai paprastai nėra jaučiami. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo tamsaus gintaro iki vario spalvos, su patraukliu rausvu atspalviu gilumoje. Iš esmės skaidrus. Didelė, tanki, ilgai liekanti kreminė balkšva puta.
Skonis
Panašių savybių kaip ir aromato. Turtingas, kompleksiškas, vidutiniškas ar vidutiniškai sodrus salyklinis saldumas pabaigoje pereinantis į vidutinišką sausumą. Kompleksiška salyklo, esterių, alkoholio ir fenolių sąveika (paprastai jaučiamas razinų skonis, džiovintų vaisių skoniai yra priimtini, gvazdikėlių tipo aštrumas yra neprivalomas). Balansas yra visada link salyklo. Vidutiniškai mažas kartumas, kuris nejaučiamas pabaigoje. Nedidelis tauriųjų apynių skonis yra neprivalomas ir dažniausiai nejuntamas. Be diacetilo. Neturi būti ant tiek salyklinis kaip „bock“ ir neturi jaustis karamelinio salyklo saldumo. Be prieskonių.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai tirštas. Vidutiniškai aukštos karbonizacijos, kuri gali įtakoti tirštumo pojūtį. Nedidelis alkoholio šiltumas. Sklandus, niekada karštas ar atšiaurus.
Sudedamosios dalys
Dažniausiai naudojamos belgiškos mielės linkusios gaminti daugiau alkoholio, esterių ir fenolių. Vanduo gali būti tiek minkštas, tiek kietas. Įspūdis lyg naudojama daug įvairių salyklų, tačiau tradicinės versijos tipiškai yra iš Belgiško Pils salyklo su karamelizuoto cukraus sirupu ar kitokiu nerafinuotu cukrumi, suteikiančiais stipraus charakterio. Namudininkai gali naudoti Belgišką Pils ar šviesų pagrindinį salyklą, Miuncheno tipo salyklus saldumui, Special B razinų skoniai, CaraVienne ar CaraMunich džiovintų vaisių skoniui, kiti specialūs salyklai charakteriui. Tamsus karamelzuoto cukraus syrupas ar cukrūs spalvai ir romo-razinų skoniams. Paprastai naudojami taurieji, Angliško tipo ar Styrian Goldings apyniai. Tradiciškai be prieskonių, tačiau santūrus naudojimas yra priimtinas.
Istorija
Kilęs vienuolynuose viduramžiais ir atgaivintas vidury 1800-tųjų po Napaleono laikų.

Pradinis tankis (OG)
1.062 - 1.075
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.018
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
6.8 - 8.5 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
5.4 - 6.8 %
Kartumas
15 - 25 IBU
Spalva
20 - 33 EBC

Rocheffort 10 klono klonas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Raimis
ABV: 9.7 %   ·   EBC: 65   ·   IBU: 18
0 0 0 0

Rocheffort 10 klono antra išvestinė

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Raimis
ABV: 8.6 %   ·   EBC: 60   ·   IBU: 15
0 0 0 0

MakLinas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: budmarius
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 32   ·   IBU: 12
0 0 1 0

M053

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Mantasx
ABV: 8.0 %   ·   EBC: 25   ·   IBU: 3
0 0 1 0

Holy Heart Dubbel

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gytis
ABV: 7.5 %   ·   EBC: 34   ·   IBU: 12
0 1 1 0

69-tas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 6.9 %   ·   EBC: 33   ·   IBU: 3
0 0 1 0
Prisijungę aludariai