Amerikietiškas šviesusis elis

Aromatas
Paprastai vidutiniškas ar stiprus apynių aromatas nuo Amerikietiškų apynių veislių sauso apyniavimo ar vėlyvo pridėjimo verdant. Labai dažnas citrusinis apynių charakteris, bet jis nėra privalomas. Nedidelis ar vidutiniškas salyklo aromatas remia apynių pojūtį ir gali pasirinktinai atvaizduoti nežymų specialiųjų salyklų charakterį (duonos, skrebučio, biskvito).Vaisiniai esteriai kinta nuo vidutiniškų iki jokių. Be diacetilo. Sausas apyniavimas (jei naudojamas) gali suteikti žolėtų užuominų, tačiau šis charakteris neturėtų būti pernelyg didelis.
Išvaizda
Šviesiai auksinės ar sodrios gintaro spalvos. Vidutiniško dydžio balta ar balkšva puta su geru išsilaikymu. Pagrinde pakankamai skaidrus, tačiau sausai apyniuotos versijos gali būti šiek tiek miglotos.
Skonis
Paprastai vidutiniško ar intensyvaus apynių skonio, dažnai perteikiant citrusinį apynių charakterį (tačiau gali būti naudojamos ir kitos veislės). Nežymus ar vidutiniškai stiprus aiškus salyklo charakteris papildo apynių pojūtį ir gali pasirinktinai atvaizduoti nežymų specialiųjų salyklų charakterį (duonos, skrebučio, biskvito). Balansas yra link apynių ir kartumo, bet salyklo buvimas gali taip pat būti žymus. Karamelinai skoniai dažniausiai santūrūs ar visai nejaučiami. Vaisiniai esteriai svyruoja nuo vidutiniškų iki jokių. Vidutiniškas ar didelis apynių kartumas su vidutiniška ar visiškai sausa pabaiga. Apynių skonis ir kartumas dažnai trunka iki pabaigos. Be diacetilo. Sausas apyniavimas 9jei naudojamas) gali suteikti žolėtų užuominų, tačiau šis charakteris neturi būti pernelyg didelis.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai mažo ar vidutiniško tirštumo. Carbonizacija nuo vidutiniškos iki didelės. Apskritai sklandi pabaiga be atšiaurumo, siejamo su didelėmis apyniavimo proporcijomis.
Sudedamosios dalys
Tipiškas Amerikietiškas dviejų eilių „Pale ale“ salyklas. Amerikietiški apyniai, dažnai, bet ne visada su citrusiniu charakteriu. Amerikietiškos elio mielės. Vanduo gali varijuoti sulfato kiekyje, bet karbonato kiekis turėtų būti link žemo lygio. Ypatingieji grūdai gali suteikti charakterio ir kompleksiškumo, bet jie paprastai sudaro mažą dalį viso salyklo. Išskirtinumo dėlei, dažnai naudojami grūdai (kartu su vėliuoju apynių virimu), kurie suteikia skonio, sodrumo, lengvo saldumo ir skrebučio ar duonos užuominų.
Istorija
Amerikietiška Angliško šviesaus elio adaptacija, atspindinti vietinius ingridientus (apynius, salyklą, mieles ir vandenį). Dašnai šviesesnės spalvos, skaidresnės šalutinių produktų fermentacijos ir turintis lažiau karamelės skonio nei Angliškos kopijos.

Pradinis tankis (OG)
1.045 - 1.060
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.015
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.6 - 6.6 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.6 - 5.2 %
Kartumas
30 - 45 IBU
Spalva
10 - 28 EBC

2020.11.19

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AndriusK
ABV: 5.7 %   ·   EBC: 14   ·   IBU: 12
0 0 1 0

West Coast Columbus

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Leo
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 11   ·   IBU: 12
0 0 0 0

Užkniso fail'int. Nuo šiol virsiu vien tik SMASH'us

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zylė
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 10
0 0 1 0

Medžiotojų elis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 3
0 0 1 0

APA R8

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 23   ·   IBU: 5
0 0 1 0

Lossarnach's Pale Ale

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Augi
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 10
0 0 1 0
Prisijungę aludariai