Senasis elis

Aromatas
Salyklinis, salsvas, su vaisiniais esteriais, dažnai įvairių džiovintų vaisių derinys, vyno, karamelės, melasos, riešutų, irisų, cukraus sirupo ir/arba kitų ypatingų salyklų aromatai. Truputis alkoholio ir oksidacijos užuominų priimtina. Apynių aromatai dažniausiai nejuntami dėl ilgo brandinimo.
Išvaizda
Nuo šviesiai gintarinės iki labai tamsios raudonai rudos spalvos (dauguma pavyzdžių pakankamai tamsūs). Laikas ir oksidacija gali dar labiau patamsinti alų. Gali būti tamsūs - nepermatomi, tačiau jei permatomi turi būti skaidrūs. Puta vidutinė ar maža, turi švelnų atspalvį; gali būti kitokia dėl alaus stiprumo ir amžiaus.
Skonis
Nuo vidutinio iki ryškaus salyklinio skonio su malonia salyklo įvairove, dažnai turi riešutinio, karamelinio ar karamelizuoto cukraus skonių. Galimas lengvas šokolado ar skrudintų salyklų prieskonis, tačiau neturi būti ryškus. Dažniausiai salykliškai saldus, but gali būti ir stipriau apyniuotas (kartumo įspūdis dažniausiai priklauso nuo brandinimo laiko). Paprastai turi vidutinišką ar aukštą vaisių esterių skonį, gali turėti džiovintų vaisių ar vyno ypatybių. Skonio pabaiga gali varijuoti tarp sauso iki vidutiniškai saldaus. Ilgas brandinimas gali pridėti oksidacijos prieskonių panašių į kokybišką seną stiprųjį vyną. Alkoholio stiprumas turi būti juntamas bet neužgožiantis. Diacetylas žemas arba nejuntamas. Kai kurios medinėse statinėse brandintos ar maišytos rūšys gali turėti laktobacilų ar Brettanomyces (laukinės mielės) charakterį, bet tai nebūtina, o jei jaučiama, tai neturi dominuoti.
Burnos pojūtis
Nuo vidutinio iki tiršto, tąsaus kūno. Senesi pavyzdžiai gali būti ir skystesnio kūno dėl besitęsiančios fermentacijos ilgo brandinimo metu. Alkoholio šiluma dažnai pastebima ir sveikintina. Mažai ar vidutiniškai gazuota, priklausomai nuo brandinimo ir laikymo sąlygų.
Sudedamosios dalys
Dideli kiekiai gerai modifikuoto pale salyklo (pagrinde angliškos kilmės, bet tai nėra būtina sąlyga), kartu su saikingais kiekiais karamelinio ir kitų ypatingų salyklų. Kai kurie tamsesni pavyzdžiai rodo, kad skrudinti salyklai (pvz. šokoladinis, juodasis salyklas) gali būti naudojami, tačiau nedideliais kiekiais, kad išvengt perdėm skrudinto charakterio. Priedai (tokie kaip melasa, cukraus sirupas, konditerinis (invertuotas) cukrus ar tamsus cukrus) dažnai naudojami, taip pat kaip krakmolingi priedai (kukurūzai, miežių dribsniai, kviečiai) bei salyklų ekstraktai. Apynių rūšis nėra labai svarbi, nes esamas balansas ir brandinimo procesas panaikina didžiąją dalį konkrečios apynių rūšies charakteristikų. Tradiciškai naudojamos britiškos elio mielės, kurios yra žemos atenuacijos ir galinčios toleruoti aukštą alkoholio koncentraciją.
Istorija
Tradicinis angliško elio stilius, salintas aukštesnėje temperatūroje nei kiti stiprieji eliai, kad sumažinti atenuaciją. Brandinti alaus darykloje po pirminės fermentacijos (panašus procesas, kaip ir senųjų porterių). Dažnai turėdavo laiko įtakotų savybių (lactic, Brett, oksidacijos, odos) siejamų su "pastovėjusiu" alumi. Naudoti, kaip ilgai brandinti, maišymui su kitais alumis ar mėgavimuisi nemaišytais - pilno stiprumo. "Žiemos šildantys" stiliai yra naujų laikų išvestiniai alūs, labiau salyklinio charakterio, pilnesnio kūno, dažniausiai tamsūs alūs, gali būti alaus daryklų žiemos sezono ypatingasis pasiūlymas.

Pradinis tankis (OG)
1.060 - 1.090
Galutinis tankis (FG)
1.015 - 1.022
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.9 - 9.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.7 - 7.8 %
Kartumas
30 - 60 IBU
Spalva
20 - 43 EBC

#40 Oldster

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: Mikas
ABV: 10.1 %   ·   EBC: 49   ·   IBU: 61
0 1 1 0

Viena ypatinga

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: marsimus
ABV: 6.0 %   ·   EBC: 59   ·   IBU: 16
0 0 1 0

Barzdonas Old

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: Peckelis
ABV: 11.0 %   ·   EBC: 38   ·   IBU: 18
0 0 1 0

Tauro

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: mareete
ABV: 7.0 %   ·   EBC: 21   ·   IBU: 7
0 0 0 0

Klouno Dearth Dark Ale

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: Aras
ABV: 4.7 %   ·   EBC: 42   ·   IBU: 11
0 0 0 0

Kelmijos elis 2

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Senasis elis
Aludaris: budmarius
ABV: 6.0 %   ·   EBC: 36   ·   IBU: 10
0 0 0 0
Prisijungę aludariai