Baltijos porteris

Aromatas
Aromatas: Saldus turtingas salyklo aromatas, dažnai su karamelės, saldainio (iriso?), riešutų ar saldymedžio kvapais. Vidutinio stiprumo, turtingas alkoholio ir esterių profilis su slyvų, džiovintų vaisių, razinų, vyšnių ar serbentų kvapais. Kartais gali būti Port vyną primenantis kvapas. Tamsaus salyklo charakteris su giliu šokolado, kavos ar sirupo kvapu. Deginto salyklo, apynių kvapas nėra būdingi. Be rūgštumo. Labai lygus.
Išvaizda
Nuo tamsiai raudono vario iki nepermatomos rudos spalvos (bet ne juodas). Tiršta, ilgai išliekanti puta. Skaidrus, bet tamsesnis alus gali būti nepermatomas.
Skonis
Skonis: Kaip ir kvape, dominuoja turtingas salyklo saldumas su sudėtingu salyklo, džiovintų vaisių esterių ir alkoholio skonis. Turi aiškų bet švelnų deginto salyklo skonį (kaip Schwarzbier'e), kuris vis tik nepereina į degėsių skonį. Švarus algerio charakteris; be diacetilo. Prasideda saldžiai, bet tamsesni tamsaus salyklo skoniai greitai pradeda dominuoti ir laikosi iki pat pabaigos. Pabaigoje jaučiamos tik nežymios kavos ar saldymedžio užuominos. Salyklas gali turėti karamelės, iriso, riešutų, sirupo ar saldymedžio sudėtingumą. Lengvos juodųjų serbentų ir tamsių vaisių užuominos. Vidutinis ar kiek silpnesnis apynių ir salyklo kartumas, bet tik tiek, kad užtikrintų balansą. Gali būti silpnas aštrokų apynių (Saaz arba Lublin) skonis arba jo visai nebūti.
Burnos pojūtis
Pakankamai pilno kūno ir lygus, su išlaikyto alkoholio šiluma. Vidutinės ar didesnės karbonizacijos, dėl ko šis alus atrodo dar didesnio kūno. Bet dėl karbonizacijos lygio neapsunkina liežuvio. Dauguma pavyzdžių yra 7-8,5% ABV stiprumo.
Sudedamosios dalys
Daugiausia naudojamas lagerio mielės arba šalta fermentacija su elio mielėmis. Nekartus šokoladinis ir juodasis salyklas. Miuncheno arba Vienos bazinis salyklas. Kontinentiniai apyniai. Gali būti naudojami karameliniai salyklai ir/arba priedai. Istoriniuose receptuose dažnai naudojamas rudasis arba gintarinis salyklas.
Istorija
Su Baltijos jūra besiribojančių šalių tradicinis alus. Kilęs iš angliško porterio, stipri Rusiško imperinio stauto įtaka.

Pradinis tankis (OG)
1.060 - 1.090
Galutinis tankis (FG)
1.016 - 1.024
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.8 - 9.7 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.6 - 7.7 %
Kartumas
20 - 40 IBU
Spalva
33 - 59 EBC

BP7

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 6.6 %   ·   EBC: 64   ·   IBU: 4
0 0 1 0

LT_Baltic_Porter

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Dapkus
ABV: 8.6 %   ·   EBC: 144   ·   IBU: 51
0 0 1 0

Būktās Baltijas Porters

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: gi-bi
ABV: 6.9 %   ·   EBC: 47   ·   IBU: 5
0 0 1 0

R6

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 7.2 %   ·   EBC: 59   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Stipruolis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zhiniukas
ABV: 9.2 %   ·   EBC: 76   ·   IBU: 18
2 1 1 0 9.0

Stipruolis Norvegas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zhiniukas
ABV: 8.6 %   ·   EBC: 43   ·   IBU: 8
0 0 1 0
Prisijungę aludariai