Alaus kultūros simpoziumas “Sambariai” (atnaujinta 10.04)

2012 m. spalio 6 d., šeštadienis, 00:00 VU botanikos sodas, Kairėnai, Vilnius

Alaus kultūros simpoziumas “Sambariai”

Spalio 6 d. Vilniuje, VU Kairėnų botanikos sode bus organizuojamas alaus kultūros simpoziumas "Sambariai". Šiais metais simpoziumo tematika labiau orientuota į tradicijas - amatus susijusius su aludaryste, papročius, tautosaka, tačiau bus nepamiršta ir moderni aludarystė - sulauksime ir paskaitų. Kviečiame aludarius registruotis vakarui, kuriame namų aludariai galės platesnei publikai pristatyti savo alų, taipogi susitikti kolegą aludarį, bei papostringauti prie alaus bokalo.
Preliminari programa žemiau.


 • 12 val. Įžanginis žodis

Paskaitos Kairėnų dvaro muziejaus salėje (moderuoja D. Brandišauskas)

 • 12.15-13 val. Dr. Žilvytis Šaknys (etnologas) "Sambarių papročiai"
 • 13-13.45 val. Dr. Dainius Razauskas (etnologas, mitologas, religijotyrininkas, rašytojas) "Perkūnas ir Raugas"Amatų kiemas ir pasibendravimai (pietūs, "Beer Barrel" angliškų elių degustacija)

 • 14-18 val. Dvaro meistrai ("Uzbono istorija", keramika), Arvydas Kundrotas ("Bačkos gimimas" (bačkadirbystė), senosios kartos aludaris iš Pasvalio krašto Julius Simonaitis ("Tradicinio kaimiško alaus darymas ", aludarystė), A.Juškevičius (kaušai, kuksai (medžio drožėjas), Odd Nicolaysen "Vingmyr" (Šiaurinė Norvegija) ("Senoji Skandinavijos aludarystė", aludarystė)


Paskaitos Kairėnų dvaro muziejaus salėje

 • 16-17 val. Prof. Linas Čekanavičius (ekonomistas, alaus ekspertas) "Alaus medžioklė "
 • 17.00-17:30 val. istorikas Dr. Antanas Astrauskas, knygos “Per barzdą varvejo…” autorius
 • 17.30-18.00 val. Dr. Jonas Mardosa (etnologas) "Alaus barai sovietmečio miesto kultūroje"
Alaus dainos ir Sambarių vaišės

 • 18-20 val. „Ugniavijas“ ir „Kovarniai“


Taip pat bendrausime, diskutuosime, degustuosime, keisimės naujienomis bei rinksime labiausiai patikusį Sambarių alų. Oficialaus, didelio konkurso šiemet nusprendėme nedaryti, taip pabrėždami ne konkurencinį, o bendradarbiavimo ir bičiulystės aspektą aludarystėje.

Simpoziumo "Sambariai 2012" metu skaitomos paskaitos ir Amatų kieme vykstantys renginiai nemokami visiems VU Botanikos sodo lankytojams. Į juos galėsite patekti isigyję VU Botanikos sodo lankymo bilietą (kaina - 7 litai). Dalyvavimo simpoziumo vakarinėje programoje "Alaus dainos ir Sambarių vaišės " kaina 13 litų, aludariams pristatusiems alų 5 litai. Registracija į vakarinę simpoziumo dalį vyks renginio metu.

AtvirasAlus.lt bendruomenės nariai, kurie žada dalyvauti renginyje su savo alumi, registruokites šiame įvykio modulyje. Kiti dalyviai gali registruotis el. paštu: sambariai@gmail.com - registracija neprivaloma, tačiau pageidautina – užsiregistravusieji gaus vardines korteles ir “starter pack”.

Turintys pasiūlymų ir idėjų renginiui, norintys savanoriauti ar kitaip prisidėti, taip pat kreipkitės el. paštu: sambariai@gmail.com.


Komentarai

 • null

  2012 m. Rugsėjo 24 d.
  Apie alaus pateikimą. Aludaris turėtų pristatyti ne mažiau 3 litrų alaus. Alų atnešti į patį renginį. Alų susižymėti - užklijuoti etiketes. Alų pateiksime publikai renginio pabaigoje vaišių metu. Alų renginio pradžioje, bus galima pasidėti, tam skirtoje patalpoje, kurį pasaugosime iki vaišių programos dalies.
 • Dainius

  2012 m. Rugsėjo 26 d.
  O kas įeis į "starter pack"? :)
 • audryla

  2012 m. Rugsėjo 26 d.
  @Dainius
  Du po 50 ir agurkas :D
 • null

  2012 m. Rugsėjo 27 d.
  Programa, dainynas - jų dėl finansinių sumetimų gali visiems neužtekt.
 • nuolaida

  2012 m. Spalio 6 d.
  buvom klausėm, ragavom
Prisijungę aludariai