Belgiškas ypatingasis elis

Aromatas
Nepastovus. Dauguma demonstruoja įvairų vaisinių esterių kiekį, pikantiškus fenolius ir/arba mielių skleidžiamus aromatus. Gali būti juntami aromatai iš papildomai pridėtų prieskonių. Apynių aromatas gali būti tiek nejaučiamas, tiek stiprus, ir gali apimti sauso apyniavimo pobūdį. Salyklo aromatas gali taip pat varijuoti nuo nejuntamo iki stipraus, ir gali apimti kitokių nei miežiai grūdų charakterį, tokį kaip kviečių ar rugių. Šiek tiek gali jaustis Belgijos mikrobiotos aromatas, dažniausiai „Brettanomyces“ ir/arba „Lactobacillus“. Be diacetilo.
Išvaizda
Nepastovi. Spalva labai varijuoja nuo šviesiai auksinės iki labai tamsios. Skaidrumas gali būti tiek miglotas, tiek geras. Putos patvarumas dažniausiai yra geras. Pagrinde vidutiniškos ar didelės karbonizacijos.
Skonis
Nepastovus. Šiama aluje randama labai daug skonių. Salyklo skonis gali būti nuo vos juntamo iki kakankamai sodraus. Apynių skonis ir kartumas gali būti tarp mažo ir didelio. Prieskonių skonis gali atsirasti iš mielių (fenolinis) ir/arba iš realiai pridėtų prieskonių. Gali turėti kitokių nei miežiai grūdų (kviečių, rugių) pobūdį. Gali apimti skonius, gaminamus Belgijos mikrobiotos tokius kaip „Brettanomyces“ ar „Lactobacillus“. Gali turėti skonius iš priedų, tokių kaip karamelizuoto cukrus syrupas ar medus.
Burnos pojūtis
Nepastovus. Kai kurie yra pilnai išfermentuoti, taigi pakankamai nedidelio tirštumo dėl savo tankio, tuo tarpu kiti yra tiršti ir sodrūs. Dauguma yra tarp vidutiniškos ir aukštos karbonizacijos. Stipresnėse versijose gali jaustis alkoholio šiluma. Dėka rūgštumo gali būti juntamas „burnos raukšlėjimasis“.
Sudedamosios dalys
Gali įtraukti žoleles ir/arba prieskonius. Gali apimti neįprastus grūdus ir salyklus, nors grūdū savybės turėtų būti aiškios, kadangi tai pagrindinis ingridientas. Gali apimti priedus, tokius kaip karamelizuoto cukraus syrupas ar medus. Gali apimti Belgijos mikrobiotas tokias kaip „Brettanomyces“ ar „Lactobacillus“. Neįprastas metodas, kaip maišymas, gali būti naudojamas tiek pirminiame, tiek galutiniame procesuose. Procesas pats savaime nedaro alų unikaliu aklam vertinimui, jei galutinis produktas neturi išskirtinio skonio.
Istorija
Nepriklausomų Belgijos alaus daryklų unikalus alus, kuris atsirado ir tapo populiarus savo regione, bet mažai žinomas už regiono ribų. Dauguma pasiekė „kultinį statusą“ Jungtinėse Valstijose (ir kitose pasaulio dalyse) ir didžioji šio alaus dalis yra eksportuojama.

Pradinis tankis (OG)
1.040 - 1.075
Galutinis tankis (FG)
1.000 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.2 - 9.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.2 - 7.8 %
Kartumas
2 - 40 IBU
Spalva
6 - 39 EBC

Minutės pertraukėlė

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Bitininkas
ABV: 6.2 %   ·   EBC: 12   ·   IBU: 13
0 0 1 0

Jubiliejinis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 6.5 %   ·   EBC: 21   ·   IBU: 3
0 0 1 0

RamusBelgas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gedulis
ABV: 6.7 %   ·   EBC: 16   ·   IBU: 11
0 0 0 0

9. Abbey

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: GP
ABV: 6.1 %   ·   EBC: 35   ·   IBU: 9
0 0 0 0

AleBelgs

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gedulis
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 75   ·   IBU: 9
0 0 0 0

Mielių-Klaida

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gedulis
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 15   ·   IBU: 11
0 0 0 0
Prisijungę aludariai