Angliškas miežių vynas

Aromatas
Labai turtingas ir stiprus salyklinis, dažnai su karamele, aromatas. Gali turėti vidutinišką ar stiprų vaisių aromatą, dažnai su džiovintų vaisių charakteriu. Angliškų apynių aromatas gali svyruoti nuo lengvo iki kategoriško. Alkoholio aromatas gali būti nežymus ar vidutiniškas, bet niekada šiurkštus ar karštas. Šių aromatų intensyvumas laikui bėgant mažėja. Aromatas gali turėti turtingą charakterį įskaitant duonos, skrebučio, irisų, melasos, ir/arba sirupo prieskonį. Brandintos versijos gali turėti chereso tipo ypatybių, galimai vyno ar portveino aromatų ir pagrinde prislopintus salyklo aromatus. Diacetilo lygis žemas arba nejuntamas.
Išvaizda
Spalva gali kisti nuo sodriai auksinės iki labai tamsaus gintaro ar net tamsiai rudos. Dažnai turi rubino atspalvių, bet jie neturėtų būti labai tamsūs. Nedidelė ar vidutiniška balkšva puta; gali nebūti labai patvari. Gali būti drumstas su šaltu miglotumu prie žemesnių temperatūrų, bet iš esmės yra skaidrus šiltoje temperatūroje. Spalva gali atrodyti didelio ryškumo, jei žiūrima kiaurai per storą stiklą. Auktas alkoholio ir klampumo lygis gali būti matomas kai alus yra maišomas stiklinėje.
Skonis
Stiprus, intensyvus, kompleksinis, daugiasluoksnis salyklo skonis svyruoja nuo duonos ar biskvito iki riešutų, gilaus skrudinimo, tamsios karamelės, irisų ir/arba melasos. Vidutiniškas ar didelis salyklo saldumo skonis, tačiau pabaigoje gali būti vidutiniškai saldus ar vidutiniškai sausas (priklausomai nuo brandinimo). Šiek tiek gali būti juntami oksidacijos ar vyno skoniai ir kompleksinis alkoholio skonis yra dažnai juntamas. Alkoholio skonis neturėtų būti atšiaurus ar karštas. Vidutiniškas ar didelis vaisių skonio pojūtis, dažnai su džiovintų vaisių charakteriu. Pynių kartumas gali svyruoti nuo tik pakankamo subalansavimui iki ryžtingai jaučiamo; taigi balansas kinta tarp salyklinio ir šiek tiek kartaus. Nuo nežymais iki vidutiniškai stipraus apynių skonio (dažniausiai JK veislės). Diacetilas vos juntamas arba nejuntamas visai.
Burnos pojūtis
Sodrus ir tirštas, su aksomo, saldžia tekstūra (nors sodrumas gali mažėti ilgai brandinant). Turėtų būti juntama sklandi alkoholio šiluma, bet neturėtų būti karšta ar atšiauri. Karbonizacija gali būti žema ar vidutiniška, priklausomai nuo brandinimo ir laikymo.
Sudedamosios dalys
Gerai modifikuotas šviesus salyklas turi formuoti malinio pagrindą, su protingais kiekiais karamelinio salyklo. Tamsūs salyklai turi būti naudojami su dideliais apribojimais, arba visai nenaudojami, kadangi spalva daugumoje atsiranda nuo ilgo virimo. Angliški apyniai tokie, kaip Northdown, Target, East Kent Goldings ir Fuggles. Charakteringos angliškos mielės.
Istorija
Dažniausiai stipriausiais daryklų alus ir pastaraisiais metais dauguma komercinių pavyzdžių yra šio derliaus. Paprastai gerokai brandinamas prieš išleidžiant į apyvartą. Dažnai siejamas su žiemos ar atostogų sezonu.

Pradinis tankis (OG)
1.080 - 1.120
Galutinis tankis (FG)
1.018 - 1.030
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
8.1 - 13.4 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
6.4 - 10.6 %
Kartumas
35 - 70 IBU
Spalva
16 - 43 EBC

Ąžuolas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Dainius
ABV: 11.4 %   ·   EBC: 55   ·   IBU: 276
3 0 1 599

2013

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: zaltys
ABV: 13.0 %   ·   EBC: 51   ·   IBU: 20
10 0 1 711
Prisijungę aludariai