Miuncheno Dunkel

Aromatas
Turtingas, saldaus Miuncheno salyklo, primenantis skrudintą duoną kvapas. Šokolado, riešutų, karamelės ir saldainių kvapo užuominos tinka šiam stiliui. Neturi būti juntamas diacetilo, vaisinių esterių kvapas, bet silpnas tauriųjų apynių aromatas gali būti.
Išvaizda
Nuo giliosvario iki tamsiai rudos spalvos, dažnai su raudonu ar granato spalvos atspalviu. Kreminė,lengva ar vidutinė puta. Dažniausiai skaidrus alus, bet galima sutikti ir drumstų, nefiltruotų versijų.
Skonis
Dominuoja turtingas ir sudėtingas Miuncheno salyklo skonis, dažniausiai su melanodinais ir skrudinta duona. Skonis gali būti saikingai saldus, bet neturi būti viską užgožiantis ir nemalonus. Gali būti jaučiamas lengvas karamelės, šokolado ar riešutų skonis. Degintas ar kartus tamsiųjų salyklų skonis nėra tinkamas, kaip ir labai išreikštas karamelinių salyklų skonis. Apynių kartumas silpnas, bet jaučiamas, balanse turi nusverti salyklas. Tauriųjų apynių skonio neturi būti arba gali būti labai silpnas. Poskonis išlieka salyklinis, tačiau sausame finiše gali išryškėti apynių kartumas. Švarus lagerio charakteris be vaisinių esterių ir diacetilo.
Burnos pojūtis
Vidutinioar pilno kūno, tvirtas ir dekstrininis pojūtis, kuris neturi būti sunkus ar veliantis. Vidutinė karbonizcija. Gali būti lengvai sutraukiantis ar jaučiama alkoholio šiluma.
Sudedamosios dalys
Kaip taisyklė naudojamas Miuncheno salyklas, kuris gal sudaryti iki 100 procentų visų grūdų bei Pilsnerio salyklas. Gali būti pridedami nedideli karamelinio salyklo kiekiai dekstrinų kiekiui padidinti ir patamsinti spalvą, bet tai neturi suteikti išliekančio saldumo. Gali būti naudojami nedideli deginto salyklo (Carafa arba šokoladinio) kiekiai spalvos pagerinimui, bet tai neturi pridėti stiprių skonių. Turi būti naudoami taurieji vokiški apyniai ir vokiškos lagerio mielės. Vanduo saikingai carbonate. Dažnai naudojamas decoction mash salyklo skoniui išryškinti bei siekiant suteikti gilesnę spalvą.
Istorija
Klasikinis rudas Miuncheno stiliaus lageris, kuris buvo sukurtas kaip tamsesnis, labiau salyklą pabrėžiantis alus, dalinai dėl santykinai kieto vandens. Kilęs Miunchene, stilius tapo labai populiarus visoje Bavarijoje (ypač Frankonijoje).

Pradinis tankis (OG)
1.048 - 1.056
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 4.8 %
Kartumas
18 - 28 IBU
Spalva
28 - 55 EBC

dunkel 2020

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gytis
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 37   ·   IBU: 12
0 0 1 0

Miuncheno Tamsuolis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: DJ
ABV: 5.1 %   ·   EBC: 54   ·   IBU: 16
0 0 0 0

Cararye pilsner

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Routeris
ABV: 4.5 %   ·   EBC: 23   ·   IBU: 3
0 0 0 0

#3 Čekas Miunhene

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Awtas
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 22   ·   IBU: 21
0 0 1 0

Miuncheno Dunkel R1

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 42   ·   IBU: 4
0 0 1 0

3m3c salyklai

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: elis
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 43   ·   IBU: 11
9 0 1 0
Prisijungę aludariai