Saison

Aromatas
Didelis vaisinis aromatas su nedideliu ar vidutinišku apynių aromatu ir vidutinišku ar nejuntamu žolelių, prieskonių bei alkoholio aromatais. Vaisiniai esteriai dominuoja aromate ir dažnai primena citrusinius vaisius, tokius kaip apelsinai ar citrinos. Dažnai aptinkamas nedidelis ar vidutiniškai didelis pikantiškas ar vaistažolinis apynių aromatas. Vidutiniškas pikantiškas aromatas (iš realių prieskonių priedų ir/arba mielių suteiktų fenolių) papildo kitus aromatus. Kai fenoliai yra pateikiami, jie linkę būti pipirų tipo, bet ne gvazdikėlių. Gali būti juntamas nedidelis ar vidutiniškas rūgštumas, bet neturėtų užgožti kitas charakteristikas. Pikantiškumas, apyniai ir rūgštus aromatas tipiškai didėja su alaus stiprumu. Alkoholis yra švelnus, pikantiškas ir mažo intensyvumo bei neturėtų būti karštas ar tirpiklio tipo. Salyklo charakteris yra lengvas. Be diacetilo.
Išvaizda
Dažnai savitos šviesiai oranžinės, bet gali būti nuo auksinės iki gintaro spalvos. Nėra jokio santykio tarp stiprumo ir spalvos. Ilgai trunkanti, tanki, uolėta balta ar dramblio kaulo spalvos puta, charakterizuojanti „Belgiškus nėrinius“ krintančius ant stiklinės. Skaidrumas yra nuo prasto iki gero, miglotumas nėra netikėtas šio tipo nefiltruotame amatininkų aluje. Putojantis.
Skonis
Vaisinių ir pikantiškų skonių kombinacija, palaikoma švelnaus salyklo charakterio, nedidelio ar vidutiniško alkoholio pojūčio ir aitraus rūgštumo. Ekstremaliai didelė ateniuacija suteikia charakteringą sausą pojūtį. Vaisinis skonis yra citrusinis (apelsinų ar citrinų tipo). Papildymas vienu iš daugelio prieskonių suteikia kompleksiškumo, bet neturėtų dominuoti balanse. Gali būti juntama šiek tiek pipiringų fenolių iš mielių vietoj arba šalia prieskonių priedų; fenoliai linkę būti mažesni nei kituose Belgiškuose aluose ir papildo kartumą. Apynių skonis yra nedidelis ar vidutiniškas ir pagrinde pikantiško ar žemėto charakterio. Apynių kartumas gali būti nuo vidutiniško iki didelio, bet neturi užgožti vaisinius esterius, prieskonius ir salyklą. Salyklo charakteris yra švelnus, bet suteikia pakankamą foną kitiems skoniams. Gali būti juntamas nedidelis ar vidutiniškas aitrus rūgštumas, bet neturėtų užgožti kitų skonių. Prieskoniai, apynių kartumas ir skonis bei rūgštumas paprastai didėja kuo alus stipresnis, tuo tarpu saldumas mažėja. Nėra karšto alkoholio ar tirpiklio charakterio. Didelė karbonizacija, vidutiniškai sulfatinis vanduo ir aukšta ateniuacija suteikia labai sausą pabaigą su ilgu, kartesniu, kartais pikantišku poskoniu. Suvokiamas kartumas yra dažnai didesnis nei IBU lygis gali parodyti. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Nedidelio ar vidutiniško tirštumo. Alkoholio lygis gali būti vidutiniškas ar vidutiniškai aukštas, tačiau šildantis charakteris yra nedidelis ar vidutiniškas. Nėra karšto alkoholio ar tirpinančio charakterio. Labai didelės karbonizacijos su putojančiomis savybėmis. Aptinkamas pakankamai badantis gomurį rūgštumas, subalansuojantis labai sausą pabaigą. Gali būti juntamas nedidelis ar vidutiniškas aitrus charakteris, bet jis turėtų būti gaivus ir nesutraukiantis.
Sudedamosios dalys
Dominuoja Pilsnerio salyklas su Vienos ir/arba Miuncheno salyklo priedais spalvai ar kompleksiškumui išgauti. Kartais pasitaiko ir kitų grūdų, tokių kaip kviečiai arba speltos. Cukraus ir medaus priedai gali taip pat būti naudojami siekiant suteikti kompleksiškumo ir liesumo. Apynių kartumas ir skonis gali būti labiau juntami nei daugumoje kitų Belgiškų stilių. Šis alus kartais yra sausai apyniuotas. Dažniausiai naudojami taurieji apyniai, Styrian ar East Kent Goldings. Stipresnėse versijose dažnai naudojama daug rūšių žolelių ir prieskonių kompleksiškumo ir unikalumo tikslais, bet šie priedai visada turėtų gerai derėti su mielėmių ir apynių charakteriu. Skirtingas rūgštumo lygis gali būti išgaunamas naudojant gipsą, parūgštintą salyklą, rūgštų mentalą ar „Lactobacillus“. Kietas vanduo, būdingas Valonijai, gali paryškinti kartumą ir sausą pabaigą.
Istorija
Sezoninis vasaros stiliaus alus gaminamas Valonijoje – prancūziškai kalbančioje Belgijos dalyje. Originaliai verdamas šaltojo sezono pabaigoje šiltesniems mėnesiams prieš tai, kai tapo paplitęs pramoninis šaldymas. Jis turėjo būti pakankamai stiprus, kad išsilaikytų mėnesius, bet ne toks stiprus ir būtų gaivus bei malšinantis troškulį vasaros metu. Dabar jis verdamas ištisus metus nedidelių daryklų, kurios atspindi šio alaus originalumą.

Pradinis tankis (OG)
1.048 - 1.080
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 9.2 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 7.3 %
Kartumas
25 - 45 IBU
Spalva
10 - 24 EBC

Kitoks Saison

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Leo
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 13   ·   IBU: 12
0 0 0 0

Belle Saison

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Leo
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 15   ·   IBU: 12
0 0 0 0

SAISONAS 134

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Petrambijus
ABV: 8.0 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 1
0 0 1 0

Pušinis v2

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Crazyte
ABV: 6.8 %   ·   EBC: 11   ·   IBU: 20
0 0 1 0

Svarainių saisonas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Crazyte
ABV: 7.8 %   ·   EBC: 15   ·   IBU: 11
0 0 0 0

Saison bandymas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Saison
Aludaris: Nedzas
ABV: 6.5 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 11
0 0 1 0
Prisijungę aludariai