Škotiškas stiprusis 70/- alus

Aromatas
Nedidelis arba vidutiniškas salyklinis saldumas, kartais paryškintas nedidelės ar vidutiniškos „katiliuko“ karamelizacijos. Kai kurie pavyzdžiai turi nedidelį apynių aromatą, lengvą vaisių pojūtį, mažai diacetilo ir/arba mažą ar vidutinišką durpingą aromatą (visi nėra privalomi). Durpingas aromatas yra kartais juntamas kaip žemėtas, dūminis ar labai lengvai skrudintas.
Išvaizda
Nuo sodrios gintaro iki tamsios vario spalvos. Paprastai labai skaidrus, nes yra ilgai ir vėsiai fermentuojamas. Nuo mažos iki vidutiniškos, kreminė, balkšva ar šviesiai ruda puta.
Skonis
Salyklas yra pagrindinis skonis, bet nėra pernelyg stipus. Pradinis salyklo saldumas yra dažniausiai išryškintas nedidelės ar vidutiniškos „katiliuko“ karamelizacijos ir kartais paryškintas nedideliu diacetilo kiekiu. Vaisiniai esteriai gali svyruoti nuo vidutiniško iki jokio. Apynių kartumas yra mažas arba vidutiniškas, bet balansas bus visada link salyklo (tačiau nevisada stipriai). Apynių skonis yra mažas ar jokio. Mažas ar vidutiniškas durpėtas charakteris nėra privalomas ir gali būti suprantamas kaip žemėtas ar dūminis. Dėka nedidelio kiekio nedaigintų skrudintų miežių, pagrinde turi grūdėtą, sausą pabaigą.
Burnos pojūtis
Nuovidutiniškai mažo iki vidutiniško tirštumo. Nuo žemos iki vidutiniškos karbonizacijos. Šiek tiek kreminis, bet dažnai pakankamai sausas, nes naudojami skrudinti miežiai.
Sudedamosios dalys
Škotiškas ar Angliškas šviesus pagrindinis salyklas. Nedidelis kiekis skrudintų miežių suteikia spalvą, skonį ir sausą, šiek tiek skrudintą pabaigą. Angliški apyniai. Švarios, palyginti nedidelės ateniuacijos elio mielės. Kai kurie komerciniai aludariai papildomai naudoja nedidelį kiekį karamelinio, gintarinio ar kvietinio salyklų ir cukraus priedus. Neprivalomas durpėtas, žemėtas ir/arba dūminis charakteris išgaunamas iš tradicinių mielių ir iš vietinio salyklo bei vandens, bet ne iš rūkyto salyklo.
Istorija
Tradiciški Škotiški alūs, atspindintys vietinius ingridientus (vandenį, salyklą), su mažiau apynių negu Angliški atitikmenys (dėl poreikio juos importuoti). Škotiškoje aludarystėje yra tradiciškai naudojama ilga, vėsi fermentacija.

Pradinis tankis (OG)
1.035 - 1.040
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.015
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
3.3 - 3.9 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
2.6 - 3.1 %
Kartumas
10 - 25 IBU
Spalva
18 - 33 EBC

Dievas myli bliuzą!

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Pikas
ABV: 3.7 %   ·   EBC: 27   ·   IBU: 1
0 0 1 413
Prisijungę aludariai