Weizenbock

Aromatas
Turtingas, bock tipo melanoidinų ir duonos charakterio salyklų kombinacija su galingu tamsių vaisių (slyvų, razinų ar vynuogių) aromatu. Į kombinaciją taip pat gali papulti pakankamai stiprūs fenoliai (dažniausiai vanilės ar gvazdikėlių) ir bananų esteriai. Alkoholio aromatas yra vidutiniškai jaučiamas, tačiau niekad nebus stiprus. Nejaučiamas apynių, diacetilo ar dimetilo aromatas.
Išvaizda
Spalva nuo tamsaus gintaro iki rubino rudumo. Būdinga labai stora, putni, ilgai išsilaikanti ir šviesiai rudos spalvos puta. Aukštas kviečių proteino lygis suteikia šiam paprastai nefiltruotam alui drumstumo, nors kartais drumstumo lygis gali varijuoti. Likusios mielių nuosėdos (kurios turi būti išjudinamos prieš geriant) taip pat prisideda prie alaus drumstumo.
Skonis
Tai turtingų skonių derinys iš bock tipo melanoidinų, tamsių vaisių, aštrių gvazdikėlių fenolių, švelnių bananų ar vanilės ir kviečių. Kviečių salyklinį ir duonos skonius sustiprina gausiai naudojami Vienos ir Miuncheno salyklai. Skonis gali pasirodyti saldokas ir net šiek tiek šokoladinis, tačiau skrudintas charakteris čia netinka. Galop skonyje galima įžvelgti pyrago charakterį. Apynių skonio nėra, o apynių kartumas vos juntamas. Skonyje dominuoja kviečių salyklo bei kviečių charakteris ir alkoholis padeda viską subalansuoti. Gerai išlaikyti pavyzdžiai gali skoniui suteikti net chereso tipo (ispaniškas vynas) asociacijų. Diacetilas ir dimetilas nejaučiami.
Burnos pojūtis
Tirštumas nuo vidutiniškai pilno iki pilno. Yra būdingas kreminis pojūtis, kuris atsiranda iš šiltumo pojūčio dėl pakankamai didelio alkoholio kiekio. Miuncheno ir Vienos salyklų naudojimas taip pat suteikia turtingumo ir pilnumo pojūtį. Karbonizacijos lygis nuo vidutiniško iki aukšto. Niekada nebūna karštas ar su stipriai jaučiamu alkoholio kiekiu.
Sudedamosios dalys
Yra naudojamas didelis procentas kvietinio salyklo (pagal vokietijos įstatymą bent 50% turi sudaryti kvietinis salyklas, tačiau gali būti naudojama iki 70%) su likusiu kiekiu Miuncheno ar Vienos miežių salyklo. Tradicinė nuvirinama misa suteikia atitinkamą tirštumą be nuobodaus saldumo. Weizen elio mielės suteikia tipinį aštrų ir vaisinį charakterį. Per šilta ar per šalta fermentavimo temperatūra gali įtakoti fenolių ar esterių atsiradimą, kurie gali išbalansuoti skonį. Nedidelis kiekis tauriųjų apynių gali būti naudojami kartumui išgauti.
Istorija
Seniausiais pasaulyje viršutinės fermentacijos doppelbock alus, atsirado 1907 metais Weisse Brauhaus darykloje Miuncheno mieste naudojant „Méthode Champenoise“ su šviežių mielių nuosėdomis dugne. Tai buvo Schneider‘io kūrybinis atsakas į apatinės fermentacijos doppelbock alų, kuris sukūrė sektiną pavyzdį iki šių dienų.

Pradinis tankis (OG)
1.064 - 1.080
Galutinis tankis (FG)
1.015 - 1.022
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
6.4 - 8.5 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
5.1 - 6.8 %
Kartumas
15 - 30 IBU
Spalva
24 - 49 EBC

Ledinė Kalendra

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: Gemini
ABV: 8.6 %   ·   EBC: 15   ·   IBU: 6
0 0 1 0

Barbecue Wheat

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: AJ
ABV: 5.7 %   ·   EBC: 18   ·   IBU: 15
0 0 1 0

Weizenbock 2018_11

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: mindusas
ABV: 7.3 %   ·   EBC: 39   ·   IBU: 10
0 0 2 0

Weizenbock R1

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.7 %   ·   EBC: 35   ·   IBU: 6
0 0 1 0

Koma

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: Chinezas
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 20   ·   IBU: 12
0 0 1 0

Balta Juoda

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Weizenbock
Aludaris: RokasSt
ABV: 9.5 %   ·   EBC: 65   ·   IBU: 5
0 0 0 0
Prisijungę aludariai