Gira

Aromatas
Aromatas dažniausiai atspindi pagrindinius ingridientus ir pagardus, tokius kaip duona, salyklas, uogos, vaisiai, grūdai, kmynai, medus ir kiti. Galima pajusti švelniai rūgštoką aromatą.
Išvaizda
Tradiciškai gira yra nefiltruota, tačiau komercinės versijos gali būti pakankamai skaidrios. Spalva nuo gelsvai rudos iki tamsiai rudos. Putos spalva dažniausiai priklauso nuo pačios giros spalvos. Kuo gira tamsesnė, tuo ir puta turi tamsesnį atspalvį. Putos išsilaikymas nuo mažo iki vidutiniško.
Skonis
Dominuoja lengvas rūgštus skonis bet juntamas nedidelis, vidutiniškas ar net ženklus saldummas. Pagrindinis skonis priklauso nuo naudojamų ingridientų ir pagardų, tokių kaip duona, salyklas, uogos, vaisiai, grūdai, kmynai, medus ir kiti.
Burnos pojūtis
Buvo teigiama, kad giros privalo būti gana rūgštokos. Saldintos giros Lietuvoje buvo pradėtos gaminti sovietinės okupacijos metais pagal Maskvoje patvirtintas receptūras. Dažniausiai didelės karbonizacijos.
Sudedamosios dalys
Lietuviai gamindavo ir vartodavo daug giros rūšių. Yra surinkta per 100 originalių girų receptų. Tai įvairiausios uogų ir vaisių, žiedų ir pumpurų, sulos ir sulčių, gydomųjų augalų trauktinių ir nuovirų, javų ir salyklų, duonos, pyragų ir net meduolių bei pieno giros.
Istorija
Gira atsirado neatmenamais laikais Rytų Europoje baltų apgyvendintoje teritorijoje ir čia ypač išplito nuoXVI amžiaus. Dabar laikomas vienas iš lietuvių, lenkų, rusų ir baltarusų nacionaliniu gėrimu. Rusioje gira pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta jau 989 m. Pirmieji giros gamybos receptai Lietuvoje užfiksuoti XVI a. Lietuvos kunigaikščių, didikų ir bajorų rūmuose bei dvaruose, klebonijose ir vienuolynuose, kareivinėse, miestelėnų, amatininkų ir pirklių namuose, valstiečių trobose ir smuklėse iki XX amžiaus kasdien būdavo vartojama net keliolika rūšių girų. Egzotiškiausios iš jų buvo miško našlaičių,žemaitiška tekšių, Platelių reliktinių juodųjų trešnių giros. Gira buvo verdama namų sąlygomis, o nuo XIX a. ir pramoniniu būdu.

Pradinis tankis (OG)
1.015 - 1.030
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.015
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
0.7 - 2.6 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
0.5 - 2.1 %
Kartumas
0 - 10 IBU
Spalva
26 - 79 EBC

GIRA v0.2

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gira
Aludaris: Petrambijus
ABV: 2.6 %   ·   EBC: 30   ·   IBU: 0
0 0 1 0

GIRA v0.1

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gira
Aludaris: Petrambijus
ABV: 3.2 %   ·   EBC: 71   ·   IBU: 0
0 0 1 0

pelkės trečiokas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gira
Aludaris: elis
ABV: 2.5 %   ·   EBC: 74   ·   IBU: 0
2 0 1 0

Duonos gira

Tipas: Iš ekstrakto
Stilius: Gira
Aludaris: AndriusK
ABV: 0.9 %   ·   EBC: 46   ·   IBU: 0
0 0 1 0

Puse belgo atgarsiai

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gira
Aludaris: AndriusK
ABV: 2.1 %   ·   EBC: 38   ·   IBU: 42
1 0 1 0

GIRAIPA 1.00

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gira
Aludaris: AntaKalnietis
ABV: 2.8 %   ·   EBC: 2   ·   IBU: 56
0 0 0 0
Prisijungę aludariai