Kaip išrūkyti salyklą

Jei jums atsibodo įprasto salyklo alus, ar šiaip norisi skonio įvairovės, esate gamtoje ir turite laiko, galite pasirūkyti salyklą. Tai visai nesudėtinga – jums nereikės specialių įrenginių tik pora skardų, ugnies ir didelio noro.

Imames darbo… Užkuriame lauželį, supilame salyklą į kepimo skardą (per pora pirštų storio sluoksniu, kad lengvai maišyti eitus). Skardą su salyklu dedame šalia laužo - pavėjui. Kad salyklas nekaistų, salyklą reikia pašlakstyti vandeniu. (mirkyti salyklo nereikia). Aš užmečiau sniego gniūžtę.

Kai ugnis įsikuria, uždengiame laužą ir šalia jo padėtą salyklą skardomis, taip dūmus nukreipdami mums tinkama linkme , t.y. tiesiai šviesiai per salyklą. Ir viskas,- kantriai laukiam. Belaukiant galima išsikepti ir dešrų ant lauželio, ką aš ir padarau. Beje rūkant salyklą, geriau naudoti lapuočio medieną,įdant kad žiežirbos nespragsėtų, ir salyklo nepadegtų. Savo lauželį kūrenau, obelimi ir slyva. Šitaip rūkydamas salyklą, aš užtrukau ketvertą valandų. Per tą čiesą spėjau ir į mišką subegioti - klevų sulos paprašyti, dešrelių pasikepti, na o kitą laiką praleidau salyklą globodamas, karts nuo karto pamaišydamas grūdus.

Rezultatas. Sunku šalia lauželio sėdint suprast ar salyklas jau išsirūkęs ar ne, ar kvepia dūmeliu bus sunku nustatyti nes uoslė bus atbukinta laužo. Tačiau parsivežus salyklą namo, visi namai nukvipo dūmais. O ir pakramsnojus grūdus – aiškiai jautėsi rūkytas skonis.

Tikiuosi ir jums pavyks.

Ponasniekas

Prisijungę aludariai