Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/8/88d871ed3df3c9b8d9ced2fdfcb0ce06.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/8/88d871ed3df3c9b8d9ced2fdfcb0ce06.metadata failed
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/8/88d871ed3df3c9b8d9ced2fdfcb0ce06.i failed
Unable to save cache file. Hint: disk full; file permissions; safe_mode setting.
Writing /home/atvirasalus/aludariuklubas.lt/wiki/data/cache/8/88d871ed3df3c9b8d9ced2fdfcb0ce06.xhtml failed

Misos tekinimo filtras, naudojant CPVC vamzdelių sistemą

CPVC vamzdelių sistema - vienas populiariausių šių laikų misos tekinimo filtrų tarp namudinių aludarių. Tai labai paprastas, nebrangus, ir langvai pagaminamas filtras. Madžiagos šio tipo filtrui yra lengvai prieinamos ir randamos daugumoje statybinių ar santechnikos prekių parduotuvių.

CPVC vamzdeliai yra naudojami vandentiekio sistemoje. Skirtingai nuo PVC, kurie naudojami šalto vandens vandentiekyje, CPVC yra naudojami karšto vandens vandentiekyje ir yra labiau tinkami pakankamai didelės temperatūros misos tekinimo procesui.

Pagrindiniai komponentai, reikalingi misos tekinimo filtrui yra šie:

  • 1/2“ CPVC vamzdelis – 1m;
  • 1/2“ CPVC L formos sujungimas – 4 vnt;
  • 1/2“ CPVC T formos sujungimas – 3 vnt;
  • Guminė maistinė žarna – 1m.

Pagrindiniai įrankiai, reikalingi misos tekinimo filtro gamyboje:

  • Standartinis metalo pjūklelis;
  • Peilis.

Turint medžiagas ir įrankius po ranka, galima pradėti konstruoti filtrą. Metalo pjūkleliu supjaustomi vamzdeliai ir padaromos vamzdelių įpjovos kaip parodyta piešinyje. Vamzdeliai lengvai, tačiau standžiai įsistato į sujungimus, o įpovos tarnauja kaip misos filtras. Įpjovomis teka misa, tuo tarpu salyklas ar kitos stambesnės medžiagos yra sulaikomos. Vietoj įpjovimų galima grežioti maždaug 1,5mm skylutes, tačiau tai labiau varginantis darbas ir dažiausiai naudojamas tuo atveju, kai po ranka neturima metalo pjūklelio, bet turimas grąžtas.

Kadangi vamzdeliai įsistato standžiai, jų nereikia klijuoti. Tai labai patogu, nes po misos tekinimo proceso, filtrą lengvai galima išardyti ir patikimiau išplauti, negu neišardytą.

Filtro vamzdelių ilgis gali skirtis, priklausomai nuo turimo misos tekinimo indo dydžio bei formos, taigi prieš pradedant pjaustyti, patartina apsispręsti koks bus naudojamas tekinimo indas ir pasimatuoti jo dugną.

Naudojant šio tipo filtrą, misos ištekinimui pagrinde naudojami du būdai. Pirmu atveju, kai naudojamas tekinimo indas su kraneliu apačioje, išeinamasis filtro vamzdelis (piešinyje nukreiptas žemyn) per guminę žarną arba tiesiogiai yra pajungiamas į kranelį ir misa ištekinama savo eiga. Antru atveju, kai naudojamas paprastas indas be kranelio, išeinamasis filtro vamzdelis per ilgesnę guminę žarną yra išvedamas aukštyn virš indo kraštų ir misa ištraukiama sifono principu.

Misos ištekinimas per kranelį

Misos ištekinimas sifono principu

Susidūrus su CPVC vamzdelių trūkumu, galima panaudoti ir kitokios medžiagos (vario, nerūdyjančio plieno) vamzdelių sistemą. Tačiau iš anksto reikia susitaikyti, kad tai kainuos daugiau pinigų ir pastangų, kadangi minėtos medžiagos yra brangesnės ir sunkiau apdirbamos.

Kaip alternatyvą CPVC vamzdelių tipo filtrui, aludariai dar naudoja ir kitokių sistemų (šarvą nuo dušo žarnos, tinkleliu aptrauktą lanką, ..), tad šiame straipsnyje aprašytas filtro tipas tikrai nėra vienintelis, tačiau jis yra bemaž populiariausias dėl savo nedidelės kainos, lengvos gamybos, gero efektyvumo ir universalumo naudojant šį filtrą skirtingų formų bei dydžių induose.

Sėkmės!

Giedrius Erstikis

Prisijungę aludariai