Belgiškas šviesusis elis

Aromatas
Gerai pastebimas salyklo aromatas su vidutinišku vaisiniu charakteriu ir nedideliu apynių aromatu. Skrebučio, biskvito tipo salyklo aromatas. Gali turėti apelsinų ar kriaušių tipo aromato, bet ne tokio stipraus kaipdauguma kitų Belgiškų elių. Savitas, gėlių tipo ar pikantiškas, nežymus ar vidutiniško stiprumo apynių charakteris pasirinktinai sumaišytas su antro plano lygio pipirų ar prieskonių fenoliais. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo gintarinės iki varinės spalvos. Labai gero skaidrumo. Kreminė, uolėta, balta puta dažnai išnyksta greičiau negu kiti Belgiški alūs.
Skonis
Vaisinis ir švelniai ar vidutiniškai pikantiškas su lengvu, sklandžiu salyklo ir gana nežymiu apynių charakteriu, bei vos juntamais fenoliais. Gali turėti apelsinų ar kriaušių tipo skonio, bet ne tokio stipraus kaipdauguma kitų Belgiškų elių. Turi lengvo, salyklinio saldumo su skrebučio, biskvito, riešutų tipo salyklo skonio. Apynių skonis svyruoja nuo mažo iki jokio. Apynių kartumas yra tarp vidutiniško ir mažo, bei pasirinktinai papildytas nedideliu kiekiu pipirų fenolių. Nuo vidutiniškai sauso iki vidutiniškai saldaus pabaigoje, su labiau jaučiamais apyniais sausesnės pabaigos versijose.
Burnos pojūtis
Tirštumas tarp vidutiniško ir vidutiniškai mažo. Alkoholio pojūtis yra santūrus ir šilumos pojūtis turi nelabai jaustis, jei toks yra. Nėra karšto ar tirpinančio alkoholio pojūčio. Vidutiniškos karbonizacijos.
Sudedamosios dalys
Pilsnerio ar Pale-ale salyklas sudaro pagrindinę salyklo dalį, su nebūtinai karamelizuotu Vienos ir Miuncheno salyklais spalos, tirštumo ir kompleksiškumo tikslais. Cukrus paprastai nenaudojamas, kadangi didelė klampa nėra siekiama. Paprastai naudojami Taurieji apyniai, Styrian Goldings, East Kent Goldings ar Fuggles. Dažnai naudojamos į vidutinišką fenolių gaminimą linkusios mielės, bet fermentacijos temperatūros turi būti išlaikomos vidutiniškos, siekiant riboti šį požymį.
Istorija
Pagamintas aludarių, kurių šaknys eina tolyn už 1700-tųjų. Dauguma gerai žinomų pavyzdžių buvo ištobulintos po Antrojo pasaulinio Karo su šiek tiek Britiškos įtakos, įskaitant apynius ir mielių veisles.

Pradinis tankis (OG)
1.048 - 1.054
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.014
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 5.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 4.6 %
Kartumas
20 - 30 IBU
Spalva
16 - 28 EBC

belgian pale ale

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Lrs
ABV: 6.7 %   ·   EBC: 25   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Belgas R5

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 6.0 %   ·   EBC: 24   ·   IBU: 3
0 0 1 0

Belgas elis šviesus 1

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Ali
ABV: 4.4 %   ·   EBC: 11   ·   IBU: 15
0 1 0 0

Belgas R4

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 19   ·   IBU: 4
0 0 1 0

Belgas per pusę

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 6.2 %   ·   EBC: 20   ·   IBU: 3
0 0 1 0

Gorica

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 11   ·   IBU: 3
4 0 1 0
Prisijungę aludariai