Flandrijos raudonasis elis

Aromatas
Vaisinis kompleksas ir salyklas papildo vienas kitą. Vaisinis aromatas yra gana didelis ir primena juodąsias vyšnias, apelsinus, slyvas ar raudonuosius serbentus. Čia dažnai pasitaiko šiek tiek vanilės ir/arba šokolado užuominų. Sudėtingumo dėlei, nedideliais kiekiais gali būti pateikiami pikantiški fenoliai. Rūgštus aromatas varijuoja tarp papildančio ir intensyvaus. Nėra apynių aromato. Diacetilas yra juntamas tik labai nežymiai, jei juntamas, kaip sudėtinė aromato dalis.
Išvaizda
Sodriai raudonos, bordo ar raudonai rudos spalvos. Gero skaidrumo. Balta ar labai šviesiai ruda puta. Vidutiniškas ar geras putos išsilaikymas.
Skonis
Intensyvus vaisių skonis, paprastai apimantis slyvas, apelsinus, juodąsias vyšnias ar raudonuosius serbentus. Dažnai pateikiamas švelnus vanilės ir/arba šokolado charakteris. Nedideliais kiekiais gali būti pateikiami ir pikantiški fenoliai. Rūgštus charakteris varijuoja tarp papildančio ir intensyvaus. Salyklo skonis kinta nuo papildančio iki pastebimo. Didėjant rūgštumui, saldumas pereina į antrą planą (ir atvirkščiai). Nejaučiamas apynių skonis. Saikingas apynių kartumas. Dažnai jaučiamas nedidelis rūgštus, taniškas kartumas ir suteikia brandinto raudonojo vyno pobūdžio su ilga, sausa pabaiga. Diacetilas yra juntamas tik labai nežymiai, jei juntamas, kaip sudėtinė skonio dalis.
Burnos pojūtis
Vidutiniško tirštumo. Mažos ar vidutiniškos karbonizacijos. Nedidelis ar vidutiniškas atšiaurumas, kaip gerai subrandintas raudonas vynas, dažnai su dygliuotu rūgštumu. Klaidingai lengvas ir gaivus skonis, tačiau šioks toks saldumas pabaigoje nėra neįprastas.
Sudedamosios dalys
Pagrindas iš Vienos ir/arba Miuncheno salyklų, šviesus ar vidutiniškas karamelinis salyklas ir nedidelis kiekis Special B, ir iki 20% kukurūzų. Dažniausiai naudojami mažai alfa rūgšties turintys kontinentiniai apyniai (vengiama karčių ar išskirtinai Amerikietiškų apynių). „Saccharomyces“, „Lactobacillus“ ir „Brettanomyces“ prisideda prie fermentavimo ir galutinio skonio.
Istorija
Vietinis Vakarų Flandrijos alus, būdingas Rodenbach daryklos produktas, atsiradęs 1820-tais metais Vakarų Flandrijoje, bet atspindintis ankstesnio alaus tradicijas. Alus brandinamas iki dviejų metų, dažnai didelėse ąžuolo statinėse, kurios turi bakterijų, būtinų rūgščiam alui. Kažkada buvo tipiška Belgijoje ir Anglijoje maišyti brandintą alų su šviežiu alumi, siekiant subalansuoti brandinto alaus rūgštumą. Nors maišymas yra populiarus tarp didesnių daryklų, šis maišymo būdas yra blėstantis menas.

Pradinis tankis (OG)
1.046 - 1.054
Galutinis tankis (FG)
1.008 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 4.8 %
Kartumas
15 - 25 IBU
Spalva
20 - 32 EBC

Marelio pirmas elis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Marelis
ABV: 8.2 %   ·   EBC: 20   ·   IBU: 30
3 0 0 0

Ned Flanders Red Ale

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zylė
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 27   ·   IBU: 12
0 0 1 0

Grand Cru

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 24   ·   IBU: 9
0 0 1 0

El magnifico

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 26   ·   IBU: 12
5 0 1 365
Prisijungę aludariai