Gueuze

Aromatas
Vidutiniško rūgštumo aromatas maišosi su aromatais, apibūdinamais, kaip daržinis, žemėtas, ožiškas, šieniškas, arkliškas ir arklio vilnos. Nors kai kur gali labiau dominuoti rūgštumas, balansas yra Gueuze ženklas. Paprastai vaisinis su citrusinių vaisių (dažnai greifrutų), obuolių ar kitų šviesių vaisių, rabarbarų ar medaus aromatais. Labai švelnus ąžuolo aromatas yra laikomas teigiamu. Žarninis, dūminis, cigaretės tipo ar sūrio aromatai yra nepageidaujami. Nėra apynių aromato. Be diacetilo.
Išvaizda
Aukso spalvos. Skaidrumas yra puikus (nebent butelis buvo suplaktas). Stora, uolėta, putėta, balta puta atrodo, kad laikysis amžinai. Visada putojantis.
Skonis
Vidutiniškai rūgštus charakteris yra klasikinis, bei subalansuotas su salyklo ir kviečių charakteriais. Gali pasitaikyti nedidelis papildomas saldumas, bet didelis saldumas nėra charakteringas. Nors kai kur gali labiau dominuoti rūgštumas, balansas yra žymi geresnį Gueuze. Yra būdingas įvairių vaisių skonis ir gali turėti medaus tipo charakterį. Kartais yra pastebimas švelnios vanilės ir/arba ąžuolo skonis. Žarninis, dūminis, cigaretės tipo ar sūrio skoniai yra nepageidaujami. Apynių kartumo dažniausiai nėra, bet labai nedidelis apynių kartumas kartais gali būti jaučiamas. Nėra apynių skonio. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Mažo ar vidutiniškai mažo tirštumo. Nepaisant mažo tankumo pabaigoje, daug skonių neleidžia alaus skoniui būti lyg vanduo. Turi šiek tiek arba nemažai aitrių, sutraukiančių ypatybių be aštraus dygumo. Kai kurios versijos turi nedidelį šildomą pojūtį. Labai prisotintas angliarūkšte.
Sudedamosios dalys
Yra naudojami nedaiginti kviečiai (30-40%), Pilsnerio salyklas ir sendinti apyniai (3 metų). Sendinti apyniai yra labiau naudojami kaip koncervantas, bet ne kartumui ir daro tikrąjį kartumo lygį sunkiai įvertinamu. Tradiciškai šis alus yra spontaniškos fermentacijos su netūraliai pasitaikančiomis mielėmis ir bakterijomis daugiausia ąžuolinėse statinėse. Namudininkų ir amatininkų versijos tipiškai daromos su grynomis mielių kultūromis, apimančiomis „Saccharomyces“, „Brettanomyces“, „Pediococcus“ ir „Lactobacillus“, bandant atkurti dominuojančios Briuselio ir Senos upės slėnio apylinkių mikrobiotos poveikį. Kartais yra naudojamos kultūros, paimtos iš butelių, bet nėra žinomo paprasto būdo, kad taip organizmai būtų vis dar gyvybingi.
Istorija
Savaiminės fermentacijos alus iš regiono aplink Briuselį (Senos slėnis), kilęs iš kelių amžių senumo kaimo sodybų alaus darymo tradicijų. Šių daryklų skaičius nuolat mažėja ir kai kurios iš jų netradiciškai saldina savo produktus (post-fermentacija), kad šie būtų labiau priimtini platesnei publikai.

Pradinis tankis (OG)
1.040 - 1.060
Galutinis tankis (FG)
1.000 - 1.006
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.2 - 7.9 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.2 - 6.2 %
Kartumas
2 - 10 IBU
Spalva
6 - 14 EBC

Briuselio šampanas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gueuze
Aludaris: AJ
ABV: 6.2 %   ·   EBC: 13   ·   IBU: 4
17 0 1 3

Wittgenstein

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gueuze
Aludaris: pofke
ABV: 5.1 %   ·   EBC: 36   ·   IBU: 5
8 0 1 420

Liepa

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gueuze
Aludaris: Artis
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 14   ·   IBU: 6
27 0 1 599 10.0

FR Gueuze"

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Gueuze
Aludaris: goem
ABV: 8.3 %   ·   EBC: 10   ·   IBU: 2
2 0 1 423
Prisijungę aludariai