Škotiškas eksporto 80/- alus

Aromatas
Nedidelis ar vidutiniškas salyklinis saldumas, kartais išryškintas maža ar vidutiniška „katiliuko“ karamelizacija. Kai kurie pavyzdžiai turi mažą apynių aromatą, nedidelį vaisinį pojūtį, mažai diacetilo ir/arba mažą ar vidutinišką durpėtą aromatą (visi neprivalomi). Durpėtas aromatas yra kartais atpažįstamas kaip žemėtas, dūminis ar labai lengvai skrudintas.
Išvaizda
Nuo sodrios gintaro iki tamsios vario spalvos. Dėka ilgos ir vėsios fermantacijos, paprastai labai skaidrus. Nedidelė ar vidutiniška, kreminė, balkšva ar šviesiai ruda puta.
Skonis
Salyklas yra pagrindinis skonis, bet nėra pernelyg stipus. Pradinis salyklo saldumas yra dažniausiai išryškintas nedidelės ar vidutiniškos „katiliuko“ karamelizacijos ir kartais paryškintas nedideliu diacetilo kiekiu. Vaisiniai esteriai gali svyruoti nuo vidutiniško iki jokio. Apynių kartumas yra mažas arba vidutiniškas, bet balansas bus visada link salyklo (tačiau nevisada stipriai). Apynių skonis yra mažas ar jokio. Mažas ar vidutiniškas durpėtas charakteris nėra privalomas ir gali būti suprantamas kaip žemėtas ar dūminis. Dėka nedidelio kiekio nedaigintų skrudintų miežių, pagrinde turi grūdėtą, sausą pabaigą.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai mažas ar vidutiniškas tirštumas. Nedidelė ar vidutiniška karbonizacija. Kartais šiek tiek kreminis, bet dažnai pakankamai sausas, nes naudojami skrudinti miežiai.
Sudedamosios dalys
Škotiškas ar Angliškas šviesus pagrindinis salyklas. Nedidelis kiekis skrudintų miežių suteikia spalvą, skonį ir sausą, šiek tiek skrudintą pabaigą. Angliški apyniai. Švarios, palyginti nedidelės ateniuacijos elio mielės. Kai kurie komerciniai aludariai papildomai naudoja nedidelį kiekį karamelinio, gintarinio ar kvietinio salyklų ir cukraus priedus. Neprivalomas durpėtas, žemėtas ir/arba dūminis charakteris išgaunamas iš tradicinių mielių ir iš vietinio salyklo bei vandens, bet ne iš rūkyto salyklo.
Istorija
Tradiciški Škotiški alūs, atspindintys vietinius ingridientus (vandenį, salyklą), su mažiau apynių negu Angliški atitikmenys (dėl poreikio juos importuoti). Škotiškoje aludarystėje yra tradiciškai naudojama ilga, vėsi fermentacija.

Pradinis tankis (OG)
1.040 - 1.054
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
3.9 - 5.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.1 - 4.6 %
Kartumas
15 - 30 IBU
Spalva
18 - 33 EBC

75 senelio šilingai

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Zhiniukas
ABV: 4.3 %   ·   EBC: 13   ·   IBU: 10
0 0 2 0

Royal Mile

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Awtas
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 37   ·   IBU: 16
0 0 3 0

Cowgate's Calling <probably wants their beer back>

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Awtas
ABV: 5.5 %   ·   EBC: 25   ·   IBU: 20
0 0 1 0

1885 Younger 80/-

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Kazo
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 18
0 0 0 0

Belaukiant Damien'o

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: budmarius
ABV: 6.3 %   ·   EBC: 27   ·   IBU: 9
0 0 1 0

Labanakt II/škotas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.7 %   ·   EBC: 34   ·   IBU: 9
0 0 1 137
Prisijungę aludariai