Specialusis/Geriausias/Premium biteris

Aromatas
Geriausi egzemplioriai turi šiek tiek salyklo aromato, dažnai (bet ne visada) su karamelės savybėmis. Vaisių aromatas - nuo švelnaus iki vidutiniško. Apynių aromatas gali svyruoti tarp vidutiniško ir jokio (tipinės JK veislės, tačiau JAV veislės irgi gali būti naudojamos). Iš esmės be diacetilo, tačiau labai mažas lygis yra leidžiamas.
Išvaizda
Nuo vidutiniškos auksinės iki vidutiniškos vario spalvos. Gero ar net idealaus skaidrumo. Nedidelė ar vidutiniška, balta ar balkšva puta. Dėka mažos karbonizacijos, puta gali būti labai maža.
Skonis
Vidutiniško ar didelio kartumo. Dauguma turi nedaug ar vidutiniškai vaisinių esterių. Vidutiniškas ar mažas apynių skonis (žemėtas, sakuotas ir/arba žolėtas, tipiškai JK veislių, tačiau JAV veislės taip pat gali būti naudojamos). Nedidelis ar vidutiniškas salyklo skonis su sausa pabaiga. Karameliniai skoniai yra tipiški, bet ne privalomi. Balansas yra dažnai neabejotinai kartesnis, tačiau kartumas neturi visiškai nustelbti salyklo skonio, esterių ir apynių skonio. Iš esmės be diacetilo, tačiau labai mažas lygis yra leidžiamas.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai mažo ar vidutiniško tirštumo. Karbonizacija maža, tačiau komerciniai egzemplioriai, kurie yra išpilstyti į butelius ar skardines, gali būti vidutiniškos karbonizacijos.
Sudedamosios dalys
Pale ale, gintarinis ir/arba kristalinis salyklai, bei kartais šiek tiek juodo salyklo spalvos suderinimui. Galima naudoti cukraus priedus, kukurūdus ar kviečius. Labiausiai tipiški Angliški apyniai, tačiau Amerikietiškos ir Europinės veislės tampa taip pat populiarios (ypač šviesesniuose egzemplioriuose). Charakteringos Angliškos mielės. Dažnai naudojamas vidutinio sulfatų lygio vanduo.
Istorija
Iš pradžių pilstomas alus tarnavo kol šviežias, be slėgio (tik rankinė pompa) rūsio temperatūroje („tikras ale“). Biteris buvo sukurtas kaip kaime verdamo pale ale pilstomo alaus alternatyva apie 20-tojo amžiaus pradžią ir tapo paplitusiu, kadangi aludariai suprato, kaip tinkamai paruošti vandenį, siekiant sėkmingai išvirti sviesų alų ir naudoti kristalinius salyklus, suteikiant skoniui pilnumo ir apvalumo.

Pradinis tankis (OG)
1.040 - 1.048
Galutinis tankis (FG)
1.008 - 1.012
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.2 - 5.2 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.3 - 4.2 %
Kartumas
25 - 40 IBU
Spalva
10 - 32 EBC

Bitter 2020

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: mkil
ABV: 4.9 %   ·   EBC: 18   ·   IBU: 17
0 0 0 0

A+M

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Alfredas
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 12
0 0 1 0

Kondoras

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Buduliz
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 20   ·   IBU: 22
0 0 1 0

ALALA-Britanija

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: AleksandrasL
ABV: 4.7 %   ·   EBC: 18   ·   IBU: 10
0 0 4 0

Erstikio DAY OFF

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: erstikis
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 14   ·   IBU: 30
0 0 1 0

MX 2016

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Alfredas
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 14   ·   IBU: 23
0 0 1 0
Prisijungę aludariai