Witbier

Aromatas
Vidutiniškas saldumas (dažnai su lengvomis vanilės ar medaus užuominomis) su lengvu, grūdėtu, pikantišku kviečių aromatu, dažnai su šiek tiek rūgštumo. Vidutiniško kvapnumo kalendra, dažnai su sudėtingomis žolelių, prieskonių ar pipirų užuominomis antrame plane. Vidutiniškai gaivus citrusinis apelsinų aromatas. Lengvas prieskonių-žolelių tipo apynių aromatas nėra privalomas, bet jei yra, neturėtų nurungti kitų kvapų. Be diacetilo. Žalėsių, saliero ar kumpio tipo aromatai yra nepriimtini. Prieskoniai turėtų susilieti su vaisiniu, gelėtu ir saldžiu aromatu ir neturėtų būti per stiprūs.
Išvaizda
Nuo labai šviesios šiaudų iki labai šviesios aukso spalvos. Alus yra drumstas dėl krakmolo iš nesalintų kviečių ir/arba mielių, kurie suteikia alui pieniškos, balkšvai geltonos išvaizdos. Tanki, balta, akivaizdi puta. Putos išsilaikymas turėtų būti pakankamai geras.
Skonis
Malonus saldumas (dažnai su vanilės ar medaus užuominomis) ir gaivus, citrusinis apelsino skonis. Įdomiai švarus su sausa, dažnai rūgštoka pabaiga. Gali turėti nežymų kviečių skonį. Pasirinktinai gali jaustis labai lengvas pieno rūgšties pėdsakas. Žolelių-prieskonių skonis, (kalendra ir kiti prieskoniai), yra dažnas ir turėtų būti subtilus bei subalansuotas, bet ne dominuojantis. Pikantiškai žemiškas apynių skonis yra lengvas ar vidutiniškas, ir jei juntamas, niekada netrukdo prieskoniams. Apynių kartumas yra nedidelis ar mažesnis, nei vidutiniškas (kaip su Hefeweizen) ir nekliudo gaiviam vaisių ir prieskonių skoniui, bei nesitęsia iki pabaigos. Apelsino žievelės kartumo neturi jaustis. Daržovių, salierų, kumpio ar muilo tipo skoniai yra nepriimtini. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai nedidelio ar vidutiniško tirštumo, dėka nedaigintų kviečių ir kartais dedamo nedidelio kiekio avižų tolygus ar lengvai kreminis. Nepaisant kūno ir kreminio švelnumo, pabaigoje yra sausas ir dažnai šiek tiek rūgštus. Putojantis charakteris dėl didelio angliarūgštės kiekio. Gaivus, lengvai rūgštus ir mažai kartus pabaigoje. Nėra kartumo ar aitrumo iš apelsinų žievelės karčiosios dalies. Neturėtų būti nei pernelyg sausas ar skystas, nei pernelyg tirštas ar sunkus.
Sudedamosios dalys
Apie 50% nedaigintų kviečių (tradiciškai - minkšti balti žieminiai kviečiai) ir 50% šviesaus miežių salyklo (dažniausiai Pilsnerio salyklas). Kai kuriose versijose gali būti naudojama 5-10% avižų. Šviežiai maltos kalendros ir Curaçao(Kiurasao) ar kartais saldžiųjų apelsinų žievelės papildo saldų aromatą ir yra gana būdingi šiam stiliui. Kiti prieskoniai (ramunėlės, kuminas, cinamonas, Rojaus sėklos) gali būti naudojami, bet mažiau pastebimi. Charakteringos elio mielės, linkusios gaminti švelnius ir pikantiškus skonius. Kai kuriais atvejais yra atliekama labai ribota pieno rūgšties (lactic) fermentacija arba dedama pieno rūgšties.
Istorija
400 metų senumo alaus stilius, kuris išnyko 1950-taisiais. Po ~10metų jis buvo prikeltas Piero Celiso (Pierre Celis) Hoegaarden municipalitete ir laikui bėgant vis populiarėjo.

Pradinis tankis (OG)
1.044 - 1.052
Galutinis tankis (FG)
1.008 - 1.012
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.7 - 5.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.7 - 4.6 %
Kartumas
10 - 20 IBU
Spalva
4 - 8 EBC

Lar-Gaarden

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: Vaina
ABV: 4.7 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 8
0 0 1 0

Witbier saazas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: Vaina
ABV: 4.8 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 8
0 0 1 0

Kronenbourg 1664 Blanc klonas

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: DedeDomas
ABV: 4.6 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 15
0 2 1 0

Kvietinis (viking) su Citrinos žieve

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: heitas
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 6   ·   IBU: 13
0 0 0 0

Kvietinis M.J. m21

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: heitas
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 22
0 0 1 0

Tamsesnis Kvietinukas Gold

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Witbier
Aludaris: heitas
ABV: 6.1 %   ·   EBC: 7   ·   IBU: 16
0 0 1 0
Prisijungę aludariai