Informacija

Kiekis:
8 litrai
Efektyvumas:
65 %
Stilius:
Aludaris:
Receptas sukurtas:
2011 m. gegužės 24 d.
Receptas modifikuotas:
2013 m. sausio 8 d.

Parametrai

OG:
1.040
FG:
1.020
ABV:
2.6 %
IBU:
0
EBC:
24
IBU/OG:
0.00
kartumo nėra, dominuoja salyklas

Žymos

Fermentuojamos medžiagos

Pavadinimas Spalva (EBC) Kiekis (kg)
Skrudinta juoda duona 50.0 0.800
Konditerinis cukrus (baltas) 0.0 0.600
      1.400

Mielės

Pavadinimas Kiekis (g) Atenuacija (%)
Sausos kepimo mielės 6.0 50

Pastabos

Duona supjaustoma riekelėmis ir riekelės perpjaunamos dar į 4 dalis. Taip susmulkintą duoną skrudiname orkaitėje, kol apskrus. Kuo daugiau apskrus, tuo gira bus tamsesnė ir kartesnė. Paskrudusi duona supilama į kibirą ar kitą indą ir užpilama 9 litrais verdančio vandens bei išmaišius paliekama 24 valandoms. Tada duona išgriebiama, o skystis perkošiamas į rauginimo indą, supilama 0,6 kg cukraus ir maišoma, kol cukrus ištirps. Sausos kepimo mielės pilamos tiesiai į rauginamą skystį ir nemaišoma, o paliekama paviršiuje. Rauginama apie dvi paras. Tada pilstoma į butelius ir parą laikoma vėsioje patalpoje arba šaldytuve.

Komentarai

  • erstikis

    2011 m. Lapkričio 10 d.
    RIMI, MAXIMA, NORFA, IKI, ...

    Dažniausiai pas mus būna "Fermipan" arba "Dr.Oetker". Bet būna ir kitokių pavadinimų. Kaina svyruoja 50ct-1LT dažniausiai

    Jei įdėjai mieles iš pakelio panašaus į sviesto pakavimą, žiūrėk, kad per stipriai neužsifermentuotų nuo didelio kiekio :) Stebėk, kad saldumo būtų likę vos vos ir pilstyk į plastmasinius butelius bei stebėk, kai paliks kieti bambaliai, reiškias užsigazavo. Atšaldyk ir gerk.
  • Meškis

    2011 m. Lapkričio 10 d.
    Dėkui, už patarimus! Ieškosiu mielių kitam kartui :)
  • Regis

    2011 m. Gruodžio 22 d.
    Jeigu nusipirkai kepimo mieles, kurios forma primena rudą nedidelį sūrelį - stačiakampiai tie gabaliukai buna - tai jos irgi tinka :)
    Tik jas "užvesti" reikia: imi dubenelį, į jį sutrupini mieles, užbarstai pora šaukštų cukraus ir sutrini su šaukštu. Gausis tokia ruda tyrelė. Palieki kambario t iki pusvalandžio ir švelniai supili tą tyrelę į girą. Geriausia pilant paskirstyti visu paviršiumi, nepilti į vieną tašką. Supylus maišyti nereikia - mielės pačios pasklinda paviršiumi, ilgainiui atsiranda puta.
  • erstikis

    2011 m. Gruodžio 22 d.
    Kaip tik padariau giros Kalėdoms, bet kartu su duona sumečiau vieno mandarino žievę ir šiek tiek naminių apynių. Plius papildomai įpyliau šiek tiek ketvirtoko, nutekinto nuo airiško stauto. Jaučiu bus neblogai.
  • Žaldokas

    2011 m. Gruodžio 23 d.
    O kaip padaryti girą, kad ji turėtų kuo mažiau ABV ir būtų saldi? Dabar skaitau kaip Jūs darote, jei sudedi 0,5kg cukraus ir duodi pasifermentuot 2-vi paras tai gauni 2.6% ABV ir jokio saldumo. Kita vertus jei neduosi išsifermentuot gira persigazuos per kelias valandas, kad jos nebus įmanoma atidaryti. Aš girai duodu įrūgti max per naktį.Ryte supilstau ir iškarto kuo šalčiau t.y. į šaldytuva ar balkoną. Tačiau to nevisada pakanka, kad fermentacija sustotų girai pasiekus reikalingą karbonizacijos lygį.Pirmas kelias valandas šaldomus butelius dar palieku atdarus.
Prisijungę aludariai