Dunkelweizen

Aromatas
Fenoliai (paprastai gvazdikėlių) ir vaisių esteriai (paprastai bananų) nuo vidutiniškai iki ryškiai jaučiamų. Fenolių ir esterių intensyvumas ir balansas gali varijuoti, tačiau geriausios rūšys yra pagrįstai subalansuotos ir gerai juntamos. Neprivaloma, bet gali būti šiek tiek juntamos vanilės ar kramtomosios gumos užuominios, bet jos negali dominuoti. Kilniųjų apynių charakteris gali kisti nuo vos juntami iki visai nejuntamo. Gali būti juntamas švelnus ar vidutiniškas kviečių aromatas (kuris gali būti suvokiamas kaip duonos ar grūdų) ir jis yra dažnai lydimas karamelės, duonos plutos ar turtingesnio salyklo aromatų (tokių kaip Vienos ar Miuncheno). Tačiau bet kokio salyklo charakteris neturi nurungti mielių charakterio. Diacetilas ir dimetilas nejuntami. Nedidelis aitrumas yra neprivalomas, bet toleruojamas.
Išvaizda
Nuo šviesios vario iki raudonmedžio rudumo spalvos. Charakteringa tvirta, ilgai išsilaikanti balkšva puta. Dėka aukšto kviečių proteinų kiekio, šis tradiciškai nefiltruotas alus yra drumstas, tačiau trumstumo lygis gali varijuoti. Likusių mielių nuosėdos (kurios turi būti sujudintos prieš geriant alų) taip pat prisideda prie alaus drumstumo.
Skonis
Bananų bei gvazdikėlių skonis gali kisti nuo vos juntamo iki vidutiniškai stipraus. Esterių ir fenolių balansas bei intensyvumas gali varijuoti, bet geriausios šio alaus rūšys yra pagrįstai subalansuotos ir gerai žinomos. Neprivaloma, tačiau bananų skonį, saldumą ir glotnumą gali nežymiai papildyti nežymus vanilės ar kramtomosios gumos charakteris, tačiau jis negali dominuoti ar būti labai pastebimas. Švelnus, duonos ar grūdų atspalvio kviečių skonis gali būti papildytas turtingesniu karamelės ar melanoidino charakteriu išgaunamu iš Miuncheno ar Vienos salyklų. Salyklo sodrumas gali varijuoti nuo vos juntamo iki vidutiniškai ryškaus, bet neturėtų nurungti mielių skonio. Skrudinto salyklo charakteris čia netinka. Apynių skonis yra beveik nejuntamas, o kartumas taip pat nedidelis. Dėka mielių ir aukšto karbonizacijos lygio yra juntamas citrusinių vaisių pobūdis, bet jis dažniausiai yra prislopintas. Gerai nugludintas, kvapnus, dažniausiai šiek tiek saldokas, palyginti sausas pabaigoje. Diacetilas ir dimetilas nejuntami.
Burnos pojūtis
Tirštumas nuo nedidelio iki vidutiniškai didelio. Kviečių tekstūra bei likusios mielės suteikia minkštą, kreminį pilnumo pojūtį, kuris, dėl vidutiniško ar aukšto karbonizacijos lygio, pabaigoje gali pereiti lengvesnį pojūtį. Miuncheno ar Vienos salyklo naudojimas taip pat suteikia alui papildomą turtingumo ir pilnumo pojūtį. Putojantis.
Sudedamosios dalys
Pagal Vokietijos įstatymus bent 50% salyklo turi sudaryti kvietinis, tačiau kai kurios rūšys naudoja iki 70% kvietinio salyklo; likusi dalis dažniausiai būna Miuncheno ar Vienos salyklas. Tradicinė nuvirinama misa suteikia atitinkamą tirštumą be nuobodaus saldumo. Weizen elio mielės suteikia tipinį aštrų ir vaisinį charakterį, tačiau ypatinga fermentacijos temperatūra gali paveikti balansą ir skonį. Kilnieji apyniai yra naudojami tik kartumui išgauti.
Istorija
Senamadiškas Bavarijos kvietinis alus dažniausiai būdavo tamsus. 1950 – 1960 metais kvietinis alus nebuvo populiarus tarp jaunimo, kadangi jį gerdavo dažniausiai senesni žmonės dėl jo naudingų savybių. Šiandien yra labiau paplitęs šviesesnis kvietinis alus.

Pradinis tankis (OG)
1.044 - 1.056
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.014
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.5 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.5 - 4.8 %
Kartumas
10 - 18 IBU
Spalva
28 - 45 EBC

Pirdunkelis

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: ShafkA
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 40   ·   IBU: 7
0 0 0 0

Tomsus K.

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: Buduliz
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 40   ·   IBU: 9
0 0 1 0

Dunkel iš ekstrakto

Tipas: Iš ekstrakto
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: Augizan
ABV: 5.0 %   ·   EBC: 32   ·   IBU: 7
0 0 1 0

Willamette Dunkelweizen

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: AJ
ABV: 5.1 %   ·   EBC: 22   ·   IBU: 11
0 0 2 0

Holzfäller

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: Gedmud
ABV: 4.7 %   ·   EBC: 39   ·   IBU: 7
0 0 1 0

Kvietinis tamsus Kolobok ( Doktor G.)

Tipas: Iš salyklo
Stilius: Dunkelweizen
Aludaris: kestas310
ABV: 6.0 %   ·   EBC: 28   ·   IBU: 7
0 0 0 0
Prisijungę aludariai