Flandrijos rudasis elis (Oud Bruin)

Aromatas
Vaisinių esterių ir sodraus salyklo charakterių kombinacija. Esteriai paprastai primena razinas, slyvas, figas, datules, juodasias vyšnias ar džiovintas slyvas. Taip pat būdingas karamelės, irisų, apelsinų, sirupo tipo salyklo charakteris. Sudėtyje gali būti nežymiai jaučiami pikantiški fenoliai. Gali būti aptinkamas Chereso tipo charakteris, kuris dažniausiai paženklina brandintas versijas. Gali būti aptinkamas lengvo rūgštumo charakteris ir su laiku šiek tiek padidėti, bet neturėtų išaugti iki juntamo acto pobūdžio. Apynių aromatas neaptinkamas. Diacetilas, kaip papildomas aromatas, juntamas nebent vos vos, jei išvis juntamas.
Išvaizda
Nuo tamsiai rausvai rudos iki rudos spalvos. Gero skaidrumo. Putos išsilaikymas nuo vidutiniško iki gero. Puta nuo dramblio kaulo iki šviesiai rudos spalvos.
Skonis
Salyklinis aromatas su vaisiniu ir šiek tiek karameliniu charakteriu. Vaisinis pobūdis paprastai apima tamsius vaisius, tokius kaip razinos, slyvos, figos, datulės, juodosios vyšnios ar džiovintos slyvos. Taip pat būdingas karamelės, irisų, apelsinų, sirupo ar šokolado tipo salyklo charakteris. Šie tiek gali jaustis pikantiški fenoliai. Šioks toks rūgštumas tampa labiau juntamas ilgiau brandintose versijose, kartu su Chereso tipo pobūdžiu, suteikdami saldžiarūgštį profilį. Rūgštumas neturėtų pereiti į juntamą acto charakterį. Apynių skonis nejuntamas. Santūrus apynių kartumas. Kaip esmė yra mažas oksidacijos lygis. Diacetilas, kaip papildomas skonis, juntamas nebent vos vos, jei išvis juntamas.
Burnos pojūtis
Vidutiniško ar vidutiniškai didelio tirštumo. Mažos ar vidutiniškos karbonizacijos. Be atšiaurumo, su saldžia ir aštria pabaiga.
Sudedamosios dalys
Pagrindinis salyklas su protingu kiekiu tamsaus karamelinio salyklo ir su šiek tiek juodo ar deginto salyklo. Dažnai į sudėtį įeina ir kukurūdai. Paprastai naudojami mažai alfa rūgšties turintys kontinentiniai apyniai (vengiami daug alfa rūgšties turintys ar Amerikietiški apyniai). „Saccharomyces“ ir „Lactobacillus“ prisideda prie fermentacijos ir galutinio skonio. „Lactobacillus“, padidėjus alkoholio lygiui, reaguoja vangiai. Tam, kad suteikti rūgštų charakterį be „Lactobacillus“, taip pat gali būti naudojamas rūgštus mentalas ar parūgštintas salyklas. Tipiškas vietinis vanduo yra stipriai prisotintas karbonatų ir sušvelnina tamsesnių salyklų rūgštumą bei pieno rūgšties rūgštumą. Magnis vandenyje dar labiau išryškina rūgštumą.
Istorija
„Seno elio“ tradicija, atsiradusi Rytinėje Flandrijoje, būdingas Liefman daryklos produktas (šiuo metu savininkas yra Riva), kuris savo šaknimis nueina į 1600-uosius. Istoriškai verdamas kaip „maisto alus“, kuris suteikia šiek tiek rūgštumo, kadangi būna brandinamas. Šie alūs buvo tipiškai rūgštesni, nei siuolaikinės komercinės versijos. Kai Flandrijos raudonasis alus yra brandinamas ąžuolo induose, rudasis alus yra šiltai brandinamas nerūdyjančio plieno induose.

Pradinis tankis (OG)
1.043 - 1.077
Galutinis tankis (FG)
1.012 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.1 - 8.5 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.2 - 6.8 %
Kartumas
15 - 25 IBU
Spalva
30 - 39 EBC

RR Consecration clone

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 9.3 %   ·   EBC: 39   ·   IBU: 10
8 0 1 0

Rudasis safyras

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 6.8 %   ·   EBC: 23   ·   IBU: 12
0 0 1 234
Prisijungę aludariai