Stiprusis Škotiškas elis

Aromatas
Sodriai salyklinis, su dažnai jaučiama karamele. Gali būti juntamas durpingas, žemėtas ir/arba rūkyras antrinis aromatas, suteikiantis kompleksiškumo. Karamelizacija yra dažnai maišoma su diacetilu, kuris turi vos jaustis, ar visai nesijausti. Stipresnėse versijose gali būti jaučiami esteriai (nuo vos vos iki vidutiniško lygio) ir alkoholis. Apynių pojūtis nuo labai mažo iki jokio.
Išvaizda
Nuo šviesios vario iki tamsiai rudos spalvos, dažnai su sodraus rubino arspalviais. Skaidrus. Dažnai turi didelę gelsvai rudos spalvos putą, kuri neišsilaiko stipresnėse versijose. Stipresnėse versijose apačia gali būti akįvaizdi.
Skonis
Sodriai salyklinis su dažnai jaučiama karamelizacija (ypač stipresnėse versijose). Gali būti jaučiamos skrudinto salyklo užuominos ar dūminis skonis, taip kaip ir šioks toks riešutų charakteris, kurie visi gali trukti iki pabaigos. Apynių skonis ir kartumas svyruoja nuo mažo iki vidutiniškai mažo, taigi salyklo įspūdis turėtų dominuoti. Diacetilas svyruoja nuo mažo iki jokio, tačiau karamelizacija gali kartai būti maišoma su diacetilu. Dažniausiai jaučiami esteriai (nuo vos vos iki vidutiniškų) ir alkoholis. Esteriai gali užsiminti apie slyvas, razinas ar džiovintus vaisius. Skonis dažniausiai pilnas ir saldus, bet pabaiga gali nūti nuo saldžios iki vidutiniškai sausos (nuo mažo kiekio skrudintų miežių).
Burnos pojūtis
Nuo vidutiniškai pilno iki pilno su kai kuriomis versijomis (ne visos) turinčiomis tirštą, kramtomą klampumą. Sklandi alkoholio šiluma yra dažnai juntama ir pakankamai tinkama, kadangi ji subalansuoja salyklo saldumą. Vidutiniškos karbonizacijos.
Sudedamosios dalys
Gerai modifikuotas šviesus salyklas su iki 3% skrudintų miežių. Spalvos reguliavimui gali būti naudojami karameliniai salyklai; saldumas paprastai ateina ne iš karamelinio salyklo, o iš mažo apyniavimo, didelės salinimo temperatūros ir „katiliuko“ karamelizacijos. Mažos rūkyto salyklo proporcijos gali suteikti sodraus durpinio charakterio (kartais juntamas kaip žemėtas ar dūminis), kuris taip pat gali atsirasti iš mielių ir vietinio vandens. Apynių pojūtis yra minimalus, tačiau labiausiai autentiškos yra Angliškos padermės. Tipiškas pakankamai minkštas vanduo.
Istorija
Tradiciški Škotiški alūs, atspindintys vietinius ingridientus (vandenį, salyklą), su mažiau apynių negu Angliški atitikmenys (dėl poreikio juos importuoti). Škotiškoje aludarystėje yra tradiciškai naudojama ilga, vėsi fermentacija.

Pradinis tankis (OG)
1.070 - 1.130
Galutinis tankis (FG)
1.018 - 1.030
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
6.8 - 14.7 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
5.4 - 11.6 %
Kartumas
17 - 35 IBU
Spalva
28 - 49 EBC

Vikingų plyta

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gemini
ABV: 10.7 %   ·   EBC: 40   ·   IBU: 6
0 0 1 0

Locmanas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gemini
ABV: 11.8 %   ·   EBC: 34   ·   IBU: 5
0 0 1 0

BRAVEHEART ♜ Peated Wee Heavy

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: domaso
ABV: 12.4 %   ·   EBC: 66   ·   IBU: 21
2 0 1 0

Lietuvoje paklydęs škotas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Petrambijus
ABV: 6.8 %   ·   EBC: 29   ·   IBU: 11
5 1 1 0 10.0

MacTilted

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Alchemikas
ABV: 7.7 %   ·   EBC: 39   ·   IBU: 10
3 0 1 0

Škotas škotui

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: kartus
ABV: 7.3 %   ·   EBC: 26   ·   IBU: 12
0 0 0 385
Prisijungę aludariai