Belgiškas tamsus stiprusis elis

Aromatas
Kompleksinis, su sodriu salykliniu saldumu, reikšmingi esteriai ir alkoholis, ir neprivalomas lengvas ar vidutiniškas aitrumas. Salyklas yra sodrus ir stiprus, ir gali turėti Miuncheno tipo ypatybių dažnai su karamelės, skrebučio, ir/arba duonos aromatų. Vaisiniai esteriai svyruoja nuo stiprių iki vidutiniškai silpnų, ir gali apimti razinų, slyvų, džiovintų vyšnių, figų ar džiovintos slyvos užuominas. Gali būti juntami aštrūs fenoliai, bet paprastai turi pipiro ypatybių, o ne gvazdikėlių tipo. Alkoholis yra švelnus, pikantiškas, kvapnus ir/arba rožių tipo, ir yra nedidelio ar vidutiniško intensyvumo. Apyniai paprastai nėra demonstruojami (tačiau šioks toks tauriųjų apynių pojūtis yra toleruojamas). Be diacetilo. Be tamsių/skrudintų salyklų aromato. Nėra karšto alkoholio pojūčio. Prieskonių pėdsakų neaptinkama.
Išvaizda
Nuo sodrios gintaro iki sodrios vario rudumo spalvos („damsus“ šiame kontekste reiškia „sodresnė spalva nei auksinė“). Didžiulė, tanki, putėta, patvari, kreminės ar šviesiai rudos spalvos puta. Gali būti skaidrus ar šiek tiek ūkanotas.
Skonis
Panašiai kaip ir aromatas (tokie patys salyklas, esteriai, fenoliai, alkoholis, apyniai ir prieskonių užuominos demonstruojamos skonyje). Vidutiniškai salyklinis ar saldus skonis. Pabaigoje kinta priklausomai nuo interpretavimo (autentiškos Trappist versijos svyruoja nuo vidutiniško sausumo iki sauso, Abbey versijos gali būti vidutiniškai sausas ar saldus). Tokio stiprumo alui kartumas mažokas; alkoholis suteikia šiokio tokio balanso salyklui. Saldesni ir tirštesni alūs turi didesnį kartumą balansavimui. Beveik visų versijų balansas yra link salyklo, tačiau keletas versijų yra šiek tiek kartokos. Kompleksiški ir įvairūs skoniai turėtų maišytis sklandžiai ir harmoningai.
Burnos pojūtis
Didelės karbonizacijos, bet be karbonatinės rūgšties. Sklandi, bet juntama alkoholio šiluma. Tirštumas gali svyruoti priklausomai nuo interpretacijos (autentiškos Trappist versijos linkusios būti vidutiniškai lengvos, tuo tarpu Abbey stiliaus alūs gali būti pakankamai sunkūs ir kreminiai).
Sudedamosios dalys
Paprastai naudojama Belgiškų mielių padermė, linkusi gaminti aukštesnį alkoholio kiekį, esterius ir kartais fenolius. Vanduo hali būti tiek minkštas, tiek kietas. Didelio grūdų sąrašo įspūdis, tačiau dauguma tradicinių versijų yra pakankamai paprastos, su karamelizuoto cukraus sirupu ar nerafinuotais cukrumis ir mielėmis, suteikiančiomis daug kompleksiškumo. Namudininkai gali naudoti Belgišką pils ar šviesų pagrindinį salyklą, Miuncheno tipo salyklus salykliniam skoniui, kitus Belgiškus specifinius salyklus charakteriui. Karamelizuoto cukraus sirupas ar nerafinuoti cukrūs lengvina tirštumą ir suteikia spalvos bei skonio (ypač jei naudojami tamsūs cukrūs). Paprastai naudojami taurieji, Angliški ar Styrian Goldings apyniai. Prieskoniai paprastai nėra naudojami, bet jei naudojami, išlaikomas subtilumas. Vengiama JAV/JK karamelinio tipo salyklų (šie suteikia netinkamo saldumo tipo).
Istorija
Dauguma versijų yra unikalaus charakterio, apibūdinančios individualias alaus daryklas.

Pradinis tankis (OG)
1.075 - 1.110
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.024
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
8.5 - 13.1 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
6.8 - 10.4 %
Kartumas
15 - 25 IBU
Spalva
28 - 39 EBC

Special belge

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Leo
ABV: 6.5 %   ·   EBC: 44   ·   IBU: 13
0 0 0 0

Židinio

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 9.2 %   ·   EBC: 45   ·   IBU: 2
0 0 1 0

vyšniukas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Nedzas
ABV: 8.2 %   ·   EBC: 85   ·   IBU: 5
0 0 0 0

Erstikio RŪSIO PASLAPTIS 3

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: erstikis
ABV: 8.7 %   ·   EBC: 45   ·   IBU: 10
0 0 1 0

Holy Heart Quad

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Gytis
ABV: 9.5 %   ·   EBC: 46   ·   IBU: 12
0 0 1 0

Tamsus Belgas 2019_09

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: mindusas
ABV: 9.7 %   ·   EBC: 38   ·   IBU: 9
0 0 1 0
Prisijungę aludariai