Klasikinis rūkytas alus

Aromatas
Salyklo ir dūmų aromatų mišinys su kintančiu balansu ir intensyvumu. Bukmedžio dūmų pobūdis gali svyruoti nuo subtilaus iki gana stipraus ir gali atrodyti dūmo, šoninės, medžo ar net riebaluotas. Salyklo charakteris gali svyruoti nuo vos juntamo iki vidutiniško ir gali būti saldokas, paskrudintas ar salyklinis. Salyklo ir dūmo dedamosios yra dažnai atvirkščiai proporcingos viena kitai, tai yra kai dūmo kvapas didėja, salyklo kvapas mažėja ir atvirkščiai). Apynių aromatas gali būti nuo vos juntamo iki nejuntamo visai. Visiškas lagerio charakteris be vaisinių esterių, diacetilo ar dimetilo.
Išvaizda
Tai turėtų būti labai skaidrus alus, su didele, kremine, nuo šviesiai rudos iki kreminės spalvos puta. Alaus spalva svyruoja nuo vidutiniškos gintaro iki šviesaus vario.
Skonis
Iš esmės tai maišytas skonis su kintamu (vienas kitą papildančiais) dūmo ir salyklo balansu bei intensyvumu. Turi būti juntamos Märzen tipo savybės, ypač turtingo skrudinto salyklo, tačiau bukmedžio dūmų skonis taip pat turi būti juntamas nuo nuo žemo iki aukšto lygio. Gomuriu gali būti juntamas salyklo ar saldumo skonis, bet pabaigoje gali būti juntami abu – dūmo ir salyklo. Vidutiniškai subalansuotas apynių kartumas, su vidutiniškai sausa ar visiškai sausa pabaiga (dūmo charakteris sustiprina pabaigos sausumą). Kilniųjų apynių skonis svyruoja nuo vidutiniško iki nejuntamo. Vienareikšmiškas lagerio charakteris be jokiu vaisinių esterių, diacetilo ar dimetilo. Griežtas, kartus, sudegęs, gumos ar dūmo fenolio savybės šiam alui netinka.
Burnos pojūtis
Vidutiniškai tirštas. Karbonizacijos lygis svyruoja nuo vidutiniško iki vidutiniškai aukšto. Sklandus lagerio pobūdis. Pastebimas grižtumas ir fenolio sunkumas yra netinkami.
Sudedamosios dalys
Vokiškas dūminis salyklas (bukmedžio dūmuose rūkytas vienos tipo salyklas) paprastai sudaro nuo 20% iki 100% nuo viso salyklo. Likusi dalis – yra tipiniai vokiški salyklai naudojami Märzen tipo aluje. Kai kurie aludariai derina spalvą šiek tiek naudodami skrudinto salyklo. Naudojamos vokiškos lagerio mielės ir vokiški ar čekiški apyniai.
Istorija
Istorinės ištakos iš Vokietijos, Bavarijos, Frankonijos regiono, Bambergo miesto. Bukmedžio dūmo salyklas yra naudojamas gaminant Märzen stiliaus gintarinį lagerį. Salyklo dūmo charakterį reguliuoja salyklininkas; kai kurie aludariai gamina savo nuosavą dūminį salyklą.

Pradinis tankis (OG)
1.050 - 1.056
Galutinis tankis (FG)
1.012 - 1.016
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.0 - 5.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.9 - 4.6 %
Kartumas
20 - 30 IBU
Spalva
28 - 43 EBC

Raudonas Dūmas

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: marsimus
ABV: 5.5 %   ·   EBC: 32   ·   IBU: 17
0 0 1 0

taikos pypkė

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: GP
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 22   ·   IBU: 18
0 0 1 0

Angelas maniako veidu

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: elis
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 36   ·   IBU: 4
1 0 1 0

Maniakas angelo veidu

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: elis
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 12   ·   IBU: 12
0 1 1 0

Išsivėdink!

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: vidmantask
ABV: 5.9 %   ·   EBC: 21   ·   IBU: 11
0 0 1 0

Kamino plytų

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Kazo
ABV: 3.6 %   ·   EBC: 26   ·   IBU: 11
0 0 1 242
Prisijungę aludariai