Alaus midus (Braggot)

Aromatas
Priklausomai nuo saldumo, stiprumo ir alaus stiliaus pagrindo, nuo subtiliai iki ryškiai juntamo medaus ir alaus charakterio (sausos versijos linkusios turėti mažiau aromatų nei saldesnės versijos). Medaus ir alaus/salyklo charakteris turėtų būti papildantis ir subalansuotas, tačiau ne visada subalansuotas lygiai. Jei medaus rūšis yra deklaruota, aromatas gali būti nuo subtilaus iki labai juntamo charakterio, atspindinčio medaus rūšį (skirtingos rūšys turi skirtingus intensyvumus ir charakterius). Jei alaus stilius ar salyklo tipas yra deklaruoti, aromatas gali turėti nuo subtilaus iki labai juntamo charakterio, atspindinčio alaus stilių (skirtingi stiliai ir salyklai turi skirtingą intensybumą ir charakterį). Apynių aromatas (bet kokių veislių ar intensyvumo) nėra privalomas; jei juntamas, jis turėtų maišytis harmoningai su kitais elementais. Likusioms charakteristikoms taikomi standartiniai aprašymai.
Išvaizda
Standartinis aprašymas dėl panašių į alų charakteristikų netaikomas. Skaidrumas gali būti nuo gero iki visiškai skaidraus, tačiau dauguma braggot nėra tokie skaidrūs kaip kitas midus. Yra tikėtina nedidelė ar vidutiniška puta su šiokiu tokiu išsilaikymu. Spalva gali svyruoti tarp šviesios šiaudų ir tamsiai rudos ar juodos, priklausomai nuo panaudotų salyklo ir medaus įvairovės. Spalva turi būti charakteringa deklaruoto alaus stiliui ir/arba panaudotam medui, jei medaus rūšis deklaruojama. Stipresnės versijos gali rodyti tirštumo požymius.
Skonis
Atvaizduoja subalansuotą charakterį identifikuojamą kaip abu - alus ir midus, tačiau skonių intensyvumas iš esmės įtakotas saldumo, stiprumo, bazinio alaus stiliaus ir naudojamo medaus rūšies. Jei alaus stilius yra deklaruotas, braggot turi turėti pastebimą stiliaus charakterį, tačiau skonis bus kitoks dėl medaus pridėjimo. Jei medaus rūšis yra deklaruota, braggor turi perteikti subtilų rūšies charakterį (skirtingos rūšys turi skirtingą intensyvumą). Stipresni ir/arba saldesni braggot turėtų būti didesnio skonio intensyvumo nei sausesnės ar mažiau saldžios versijos. Pabaiga ir paskonis gali varijuoti priklausomai nuo deklaruoto saldumo lygio (nuo sauso iki saldaus) ir gali apimti abu alaus ir midaus komponentus. Yra leidžiamos plačios salyklo charakteristikų ribos, nuo paprastų pagrindinių salyklų, iki turtingų karamelės ar kepintų skonių ar net iki tamsių šokolado bei skrudintų skonių. Gali būti juntamas apynių kartumas bei skonis bei tuo pačių gali būti atspindėtos veislės bei intensyvumas; tačiau šis neprivalomas charakteris turėtų būti suderintas su pagrindinio alaus stiliumi ir gerai maišytis su kitais skoniais.
Burnos pojūtis
Standartinis aprašymas dėl panašių į alų charakteristikų netaikomas. Sklandus burnos pojūtis be atšiaurumo. Tirštumas gali kisti tarp vidutiniškai mažo ir didelio, priklausomai nuo saldumo, stiprumo ir pagrindinio alaus stiliaus. Žinotina, kad stipresnis midus turės didesnį tirštumą. Labai skystas ar vandeningas tirštumas nėra pageidaujamas, kaip ir nuobodus, primityvus saldumas. Stipresnėse versijose gali būti juntamas šildantis gerai subrandinto alkoholio pojūtis. Karbonizacijos lygis gali varijuoti. Neputojantis braggot paprastai turi šiek tiek karbomizacijos. Tačiau kaip ir brandintas miežių vynas, kai kurie braggot gali būti visiškai neputojantys.
Sudedamosios dalys
Braggot yra standartinis midus, padarytas su abiem medaus ir salyklo suteikiamais skoniais bei fermentuojamais ekstraktais. Taigi tai midaus ir elio mišinys. Braggot gali būti padarytas iš bet kokios medaus rūšies ir bet kokio bazinio alaus stiliaus. Salyklo dedamoji gali būti gauta iš grūdų ar salyklo ekstrakto. Alus gali būti apyniuotas arba ne. Jei be medaus naudojama daugiau kitokių komponentų ir taikoma į Braggot kategoriją, jis turėtų būti talpinamas į Atviro Midaus Kategoriją. Rūkyti Braggot gali būti įtraukti į šią kategoriją jei naudojamas rūkytas salyklas ar, kaip bazinis stilius, rūkytas alus; Braggot pagamintas iš kitų rūkytų ingridientų (skysti dūmai, rūkyti čili pipirai) turėtų būti talpinamas į Atviro Midaus Kategoriją.

Pradinis tankis (OG)
1.060 - 1.120
Galutinis tankis (FG)
1.015 - 1.030
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
5.9 - 13.8 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
4.7 - 10.9 %
Kartumas
0 - 50 IBU
Spalva
6 - 32 EBC

Žemuogių pieva

Tipas: Iš ekstrakto
Aludaris: Peckelis
ABV: 5.2 %   ·   EBC: 8   ·   IBU: 0
0 2 1 0

Karaliaus Mindaugo

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Alchemikas
ABV: 4.3 %   ·   EBC: 17   ·   IBU: 10
2 0 0 291

Imperatoris Apis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Peckelis
ABV: 12.0 %   ·   EBC: 109   ·   IBU: 10
2 3 1 410 8.0

Erstikio ALAUS MIDUS

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: erstikis
ABV: 7.6 %   ·   EBC: 19   ·   IBU: 24
1 2 2 473
Prisijungę aludariai