Vokiškas ruginis alus (Roggenbier)

Aromatas
Nuo švelnaus iki vidutiniško aštrumo rugių aromatas susimaišęs su lengvo ar vidutiniško aromato kvietinio alaus mielėmis (aštrus gvazdikėlių ir vaisių esteriai, arba bananų ar citrusinių vaisių). Švelnūs taurieji apyniai yra priimtini. Gali turėti šiek tiek rūgšties aromatą iš rugių ir mielių. Be diacetilo.
Išvaizda
Nuo šviesiai vario-oranžinio iki tamsiai raudonos ar vario-rudos spalvos. Didelė, kreminė nuo balkšvos iki šviesiai rudos spalvos puta, gana tanki ir ilgai išliekanti (dažnai stora ir korėta). Drumsta, miglota išvaizda.
Skonis
Grūdėtas, vidutiniškai žemas ar vidutiniškai stiprus pikantiškas rugių skonis, dažnai turintis gausų skonį, primenantį rugius ar ruginę duoną. Vidutiniškas ar vidutiniškai žemas kartumas ledžia pradiniam salyklo saldumui (kartais su šiek tiek karamelės) būti juntamam, kol mielių ir rugių charakteris paima viršų. Vyrauja nežymus ar vidutiniškas kvietinio alaus charakteris (bananų, gvazdikėlių, kartais citrusinių vaisių), tačiau balansas gali kisti. Vidutiniškai sausas, grūdėtas pabaigoje su aštroku ir kartoku (iš rugių) prieskoniu. Yra priimtinas lengvas ar vidutiniškas tauriųjų apynių skonis ir jis gali tęstis į prieskoninį. Be diacetilo.
Burnos pojūtis
Nuo vidutiniško iki vidutiniškai pilno tirštumo. Aukštos karbonizacijos. Neprivalomas, bet gali būti jaučiamas lengvas aitrumas.
Sudedamosios dalys
Daiginti rugiai džniausiai apima 50% ar daugiau bendro salyklo kiekio (kai kurios versijos turi 60-65%). Likusi dalis gali būti šviesus salyklas, Miuncheno salyklas, kvietinis salyklas, karamelinis salyklas ir/arba nedidelis kiekis nukartintas tamsus salyklas spalvos suderinimui. Kvietinio alaus mielės suteikia savitų bananų esterių ir gvazdikėlių fenolių. Šiek tiek naudojama karčiųjų apynių kartumui, skoniui ir aromatui. Žemesnė fermentacijos temperatūra pristabdo esterių fermentaciją ir sustiprina gvazdikėlių charakterį.Kaip ir kvietinio alaus atveju, naudojamas nuvirinamas salinimas.
Istorija
Išskirtinis alus, kilęs iš Regensburg (Bavarijoje) kaip ryškesnis tamsaus kvietinio alaus varijantas, naudojant daigintus rugius vietoj daigintų kviečių.

Pradinis tankis (OG)
1.046 - 1.056
Galutinis tankis (FG)
1.010 - 1.014
Alkoholio kiekis pagal tūrį (ABV)
4.7 - 6.0 %
Alkoholio kiekis pagal svorį (ABW)
3.7 - 4.8 %
Kartumas
10 - 20 IBU
Spalva
28 - 37 EBC

Rugio varpa

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: DzWu
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 38   ·   IBU: 9
0 0 0 0

Roggenbier

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: tikka1122
ABV: 5.6 %   ·   EBC: 35   ·   IBU: 3
0 0 1 0

Kerniaus gimtuvių

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Kazo
ABV: 6.4 %   ·   EBC: 26   ·   IBU: 7
2 0 1 263

Ruginis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Dainius
ABV: 5.8 %   ·   EBC: 24   ·   IBU: 50
4 0 1 589

Kaziuko

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: haris
ABV: 5.3 %   ·   EBC: 9   ·   IBU: 5
7 0 1 448

Rugelis

Tipas: Iš salyklo
Aludaris: Žaldokas
ABV: 5.4 %   ·   EBC: 28   ·   IBU: 10
0 0 0 380
Prisijungę aludariai